ЄС пригрозив Україні скасуванням безвізу за антикорупційний скандал

ЄС може скасувати безвіз через рішення Конституційного суду. Фото: УНІАН

ЄС може скасувати безвіз через рішення Конституційного суду. Фото: УНІАН

Рішення Конституційного суду щодо скасування повноважень НАЗК може призвести до тимчасового зупинення безвізу. Однак ніякого офіційного повідомлення з боку ЄС щодо цього поки не було.

Про це йдеться в листі посла України при ЄС Миколи Точицького, передає «Європейська правда».

Quote«Як поки що неофіційно зазначають наші контакти, рішення Конституційного суду України № 13-р/2020... є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового зупинення дії безвізового режиму», — повідомив у листі Точицький.

Варто зазначити, що відхід від критеріїв, унаслідок яких було запроваджено безвізовий режим, є одним з офіційних тригерів для його зупинення.

Telegram Logo

У Єврокомісії зазначили, що питання боротьби з корупцією є пріоритетним для проведення реформ в Україні, а незалежні антикорупційні органи є основним чинником інвестиційної привабливості країни.

Незалежність антикорупційної інфраструктури та регуляторів ринків є одним із найважливіших критеріїв для функціонування безвізу, співпраці з МВФ, інтеграції до енергоринку ЄС, ринку телекомунікацій і цифрового ринку, наголошується в листі.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Крім того, варто якнайшвидше розв'язати проблему з блокуванням роботи НАЗК завдяки внесенню змін до Конституції України, також важливо надати Верховній Раді повноваження зі створення державних органів зі спеціальним статусом.

Контекст. Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства за поданням депутатів від ОПЗЖ. Йдеться про статтю про декларування неправдивої інформації та контрольні повноваження НАЗК.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини