Facebook Pixel

Єврокомісія рекомендуватиме надати Україні статус країни-кандидата у ЄС – ЗМІ

Європейська комісія (ЄК) наполягатиме на наданні Україні статусу кандидата в члени ЄС, остаточне рішення залишається за Європейською радою, повідомило видання Politico.

Дебати на цю тему в Колегії уповноважених відбулися 13 червня після візиту 11 червня президента ЄК Урсули фон дер Ляєн до Києва, де вона обговорила заявку України на членство з президентом Володимиром Зеленським.

Зеленський та інші українські офіційні особи виступають за офіційне визнання України країною-кандидатом у ЄС. Вони вважають, що це забезпечить безцінне моральне піднесення під час війни, йдеться в статті.

Офіційні особи, котрі знайомі з дебатами між комісарами, заявили, що вони гостро усвідомлюють жертви, принесені українцями, і ясно розуміють необхідність направити Путіну чіткий сигнал про те, що він втратив усі шанси повернути Україну до своєї сфери впливу.

«Комісія не забуває, що Україна – єдина країна у Європі, де загинули люди, де в людей стріляли, бо вони були на вулицях із прапорами ЄС. Тепер ми не можемо сказати їм: «Вибачте, хлопці, ви розмахували не тим прапором», — цитує своє джерело Politico.

Під час дискусій про статус кандидатів для України, Молдови та Грузії багато хто зазначив «чутливість» цього питання з огляду на повільні темпи вступу до ЄС західно-балканських країн, яких було оголошено кандидатами понад 10 років тому.

За словами джерела, пов'язаного з владою Франції, статус кандидата, якщо його буде надано, стане лише початком тривалого процесу.

Визнання України країною-кандидатом потребує одностайного схвалення 27 глав держав і урядів у Європейській раді, які, як очікується, розглянуть це питання на саміті в Брюсселі наступного тижня. Офіційні особи та дипломати заявили, що принаймні три країни, як і раніше, виступають проти.

Подякувати 🎉