Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Що чекає на Україну найближчим часом на шляху до Євросоюзу

Вступ у ЄС: які процедури чекають на Україну найближчим часом. Фото: Christian Lue/Unsplash

Вступ у ЄС: які процедури чекають на Україну найближчим часом. Фото: Christian Lue/Unsplash

Розпочався технічний процес розгляду заявки України на членство в Європейському Союзі, й найближчим часом ЄС надішле Україні «перелік питань» щодо майже всіх сфер. Про це повідомив заступник глави Офісу президента Ігор Жовква в інтерв’ю ТСН.

Він пояснив, що процес розпочався, і заявка України перебуває на опрацюванні Єврокомісії. Найближчим часом триватиме суто технічний процес. ЄС надішле Україні перелік дуже докладних запитань, які стосуватимуться майже всіх сфер: економічної, політичної, юридичної, прав людини тощо. Основний висновок, який має зробити Єврокомісія, – чи відповідає Україна Копенгагенським критеріям членства у ЄС.

Жовква наголосив, що завдання України – дуже швидко опрацювати ці запитання, і уряд над цим уже працює, зокрема, нещодавно відбулася спільна нарада з президентом, прем’єром і членами Кабміну.

Quote«Роботу треба починати вже сьогодні. Наш перемовник найближчими тижнями – це Єврокомісія як інституція та відповідні профільні єврокомісари, зокрема комісар із питань розширення та сусідства Олівер Варгеї, й, безумовно, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн», — пояснив Жовква.

Після того як думку Єврокомісії буде підготовлено, збирається Європейська рада (лідери держав-членів ЄС) й ухвалює важливе рішення про початок переговорів щодо Угоди про вступ України до ЄС. На цьому етапі може з’явитися статус країни-кандидата, хоча він не є обов’язковим.

Quote«Не треба на ньому зациклюватися (на статусі країни-кандидата — The Page). Що він дає? Дуже важливо, що він дає доступ до структурних фондів ЄС. Тобто це фонди, які абсолютно іншим порядком зможуть фінансувати те, що нам буде потрібно після війни. Взагалі ці фонди розраховані на багато речей, зокрема на інфраструктуру», — сказав Жовква.

За його словами, отримавши такий доступ, Україна говоритиме про зовсім інший порядок цифр і фінансування країни-кандидата. От для цього цей статус є важливим. Водночас переговори про вступ ітимуть своїм порядком.

Заступник голови ОП розповів, що в держав-членів Європейського Союзу вже не виникає питання щодо того, чи має Україна стати членом ЄС.

Quote«Я б не сказав, що якась країна у ЄС виступає категорично проти членства як такого. Тобто в держав-членів ЄС уже не виникає питання, чи має Україна стати членом ЄС. Усі відповідають ствердно «так». До речі, це кардинальна зміна ситуації, як порівняти навіть із кількома тижнями чи місяцями перед війною, яка, на жаль, розпочалася. Хто може бути проти? Проти чого можуть бути деякі держави? Найімовірніше, проти прискореної процедури вступу. Наразі м’яч на полі Єврокомісії», — сказав він.

Контекст. Нагадаємо: 10 березня у Франції відбувся саміт лідерів ЄС, присвячений, зокрема, зміцненню європейської оборони і зниженню залежності від російських газу, нафти та вугілля. Лідери ЄС об’єдналися навколо підтримки України у війні проти Росії, а також визнали європейські прагнення Києва.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що резолюція Версальського саміту Євросоюзу поставила членство України на рейки, і потяг уже поїхав у бік ЄС.

Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Європейському Союзі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини