Лідери Європейського Союзу затвердили висновки, у яких заявили про намір і надалі зміцнювати зв'язки та партнерство з Україною, але про надання країні статусу кандидата на членство у ЄС наразі не йдеться.
Відповідні висновки було ухвалено в рамках неформального саміту ЄС, що проходить 10 – 11 березня у Версалі (Франція). Обговорення українського питання розпочалося о 21:30 10 березня (22:30 за Києвом) і закінчилося о 02:30 11 березня (03:30 за Києвом), повідомив власний кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна».
«Історична ніч у Версалі. Після п'яти годин палких дискусій лідери ЄС сказали «так» українській євроінтеграції. Героїчний український народ заслуговує на те, щоб знати, що йому раді у ЄС», – написав у Twitter президент Литви Гітанас Науседа.

«28 лютого, реалізуючи право України на вибір своєї долі, президент України подав заявку на вступ до Європейського Союзу. Рада діяла швидко й запропонувала Єврокомісії висловити свою думку щодо цієї заявки згідно з відповідними положеннями договорів. В очікуванні цього ми ще більше зміцнюватимемо наші зв'язку й поглиблюватимемо наше партнерство, щоб підтримати Україну в її русі європейським шляхом. Україна належить до нашої європейської родини», – йдеться в резолюції саміту.
Крім того, рада запропонувала ЄК подати свої висновки за заявками Молдови та Грузії.
Лідери ЄС схвалили рішення прокурора Міжнародного кримінального суду щодо початку розслідування дій РФ. «Ми вимагаємо, щоб Росія припинила воєнні дії та негайно й беззастережно вивела всі сили та військову техніку з усієї території України, а також поважала територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України в її міжнародно визнаних кордонах».
У документі йдеться: «Ми сповнені рішучості підтримати відновлення демократичної України після того, як припиниться тиск Росії. Ми забезпечимо повне виконання введених нами санкцій і залишаємося готовими швидко діяти щодо подальших санкцій за потреби».
Лідери ЄС закликали до того, щоб через швидке ухвалення пропозиції про Об'єднані дії для біженців у Європі (CORE) та через механізм ReactEU було негайно надано необхідні кошти для допомоги біженцям з України, які перебувають у країнах ЄС.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також