Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі: оновлюється

Вступ України до Європейського Союзу: оновлюється. Фото: zn

Вступ України до Європейського Союзу: оновлюється. Фото: zn

На другий день повномасштабного російського вторгнення, 26 лютого, Зеленський у розмові з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем наголосив, що настав вирішальний момент, щоб ухвалити рішення про членство України в ЄС.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що країна підтримує вступ України до ЄС. Це, за його словами, необхідно зробити негайно.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн в інтерв’ю Euronews заявила, що Україна має вступити до Європейського союзу.

Quote«Згодом Україна має вступити до ЄС, ця країна – одна з нас, і ми хочемо бачити її у європейській сім'ї», — сказала фон дер Ляйєн.

Вона нагадала, що Україна уже бере участь у деяких європейських процесах, наприклад, в інтеграції внутрішнього ринку в єдиний ринок ЄС, а також в енергетиці.

Quote«У цій країні поділяють наші цінності, там боронять наші принципи. Українці хочуть жити у мирній демократії, а Росія нападає на неї. Тому Україна заслуговує на нашу повну солідарність, і вона її побачить», — резюмувала Фон дер Ляйєн.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до ЄС щодо невідкладного приєднання України за спецпроцедурою.

Зеленський заявив, що вдячний партнерам за безпрецедентну підтримку України, зокрема за рішення постачати нам зброю та інші засоби. Водночас Президент наголосив, що мета нашої держави — бути разом з усіма європейцями й головне — бути на рівних. Президент впевнений, що Україна на це заслужила і це справедливо та можливо.

28 лютого. 12:26

Зеленський повідомив на своїй сторінці у Twitter, що Румунія підтримує членство України в Європейському Союзі.

Quote«Вдячний Румунії за вагомий внесок в обороноздатність нашої країни. Дякую Клаусу Йоганнісу за підтримку членства України у Європейському Союзі. Відчуваємо політичну та оборонну підтримку наших партнерів», – зазначив він.

28 лютого, 17:57

Президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі.

Фото: facebook.com/sergii.nykyforov

Фото: facebook.com/sergii.nykyforov

Що звучало у Євросоюзі раніше?

Президентка Естонії Керсті Кальюлайд в серпні 2021 року висловила думку, що Україні потрібно 20 років, щоб бути готовою до членства в Європейському союзі.

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель у вересні минулого року заявив у інтерв’ю Радіо Свобода, що наближенню до європейської перспективи сприяє просування необхідних реформ та зближення України та Євросоюзу.

21 грудня 2021 року президент України Володимир Зеленський заявив: «Ми не можемо прийняти тезу про вступ до ЄС через 30 років і до НАТО «колись там».

Контекст. Нагадаємо, що 24 лютого о 04:50 президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні, а російські війська розпочали вторгнення на територію нашої країни.

З того часу The Page стежить за розвитком ситуації та регулярно інформує про найважливіші події.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини