Facebook Pixel

Економічна світова війна проти Росії: новини на 13 березня

Росія після нападу на Україну зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 13 березня.

Економіка

Торги акціями у РФ закрито з 25 лютого. Центробанк оголосив, що вони поновляться 14 березня. Але невдовзі змінив свою думку: торги не проводитимуться й у період із 14 до 18 березня.

Глава Мінфіну Антон Сілуанов повідомив, що через санкції РФ втратила доступ до $300 млрд своїх резервів із загального обсягу $640 млрд.

Управління цивільної авіації Бермуд позбавило сертифікатів льотної придатності майже 750 літаків, які зареєстровано на островах і експлуатуються російськими авіакомпаніями. Без цих документів літаки не можна експлуатувати. На Бермудах вважають, що через заборону постачання запчастин до Росії не можна впевнено говорити, що «літаки придатні для польотів». Щоб продовжувати польоти, літаки доведеться зареєструвати в Росії.

PayPal попросила користувачів із Росії вивести гроші з рахунків до 18 березня. Компанія вирішила тимчасово зупинити діяльність у країні після початку війни в Україні

Найбільший у світі виробник пива ABInBev відмовився від усього прибутку з російського ринку. Крім того, компанія домагатиметься відкликання ліцензії на пиво Bud у СП, контрольний пакет якого належить турецькій Anadolu Efes.

Виробник віконних профілів Rehau вирішив припинити роботу на ринку РФ.

Флагманський авіаперевізник Сербії Air Serbia скоротить кількість рейсів до Москви, оскільки зазнав критики через збільшення кількості польотів на тлі європейських санкцій, заявив президент країни. Він поскаржився на те, що Туреччина й арабські країни продовжують польоти, але їх не критикують.

Путін підписав закон, який передбачає зупинення до кінця цього року певних положень бюджетних правил. Зокрема, кошти Фонду національного добробуту (ФНД) тепер можна використовувати в більшому обсязі для покриття дефіциту держбюджету. Щодо інвестицій із ФНД, то пропонується перейти від вкладень у «самоокупні інфраструктурні проєкти» до інвестицій, які мають «високу соціально-економічну значущість». Тобто кошти ФНД починають прискорено «проїдати».

Логістичні й вантажні компанії РФ почали йти з ринку, формувати нові ланцюжки постачань і готуватися до підвищення тарифів. «Ми очікуємо переорієнтування логістичних маршрутів і ланцюжків постачань, а також подорожчання вартості імпортних товарів для кінцевого споживача через залучення додаткових посередників – резидентів дружніх країн», – повідомив один з учасників ринку.

Американський бренд одягу та взуття Vans приєднався до сотень інших, які вже повідомили про припинення роботи у РФ.

gazeta-iz-peterburga.jpg

Що хвилює зараз лояльну владі пресу в РФ

Нові санкції

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан оголосив про новий пакет обмежувальних заходів ЄС проти РФ, які, за його словами, почнуть діяти з 13 березня. Зокрема, буде заборонено імпорт сталеливарної продукції з Росії, експорт у Росію предметів класу люкс та інвестиції в нафтовидобуток і переробні заводи, а також розширено санкційний список олігархів.

США дали зрозуміти Пекіну, що його спіткають «наслідки», якщо Китай спробує допомогти Росії компенсувати втрати від західних санкцій.

Туреччина не має наміру вводити проти Росії санкції слідом за країнами Заходу, заявив глава МЗС країни. На його думку, санкції не сприяють врегулюванню конфлікту.

США опублікували перелік товарів розкоші, постачання яких до Росії заборонено з 16 березня. До нього увійшли парфуми та засоби для макіяжу, шовк і хутряні вироби, дамські сумки, дорогий одяг (за оптовою ціною в США понад $1000 за одиницю), снігоходи, деякі автомобілі та мотоцикли. Уникнути цієї заборони в обхід через Білорусь не вдасться — аналогічні обмежувальні заходи Вашингтон запровадив і щодо цієї країни. Велика Британія та Євросоюз теж заявили про плани заборонити експорт у Росію британських і європейських лакшері-товарів, але наразі не опублікували точні списки.

Міжнародна федерація університетського спорту (FISU) усунула російських і білоруських атлетів від змагань «щонайменше» до кінця 2022 року, зокрема від літньої Універсіади в Ченду.

Подякувати 🎉