Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Подоляк: Україна обговорює з РФ компенсацію за масштабні руйнування

Україна обговорює з РФ компенсацію за руйнування. Фото: president.gov.ua

Україна обговорює з РФ компенсацію за руйнування. Фото: president.gov.ua

Наступний раунд перемовин між Україною та РФ запланований на 14 — 15 березня. Сторони, зокрема, обговорюватимуть компенсацію Росії за масштабні руйнування в Україні. Про це заявив радник Офісу президента та представник України на перемовинах із Росією Михайло Подоляк в інтерв'ю російському виданню «Комерсант».

Він розповів, що зараз на столі перемовин лежить із десяток різних пропозицій, зокрема щодо політичного та військового врегулювання конфлікту.

Quote«Я маю на увазі припинення вогню, формулу припинення вогню та виведення військ. Зараз усе це перебуває в умовних робочих групах. У юридичних форматах обговорюється, як можуть виглядати підсумкові документи, адже їх потім треба парафувати, підписувати тощо», – пояснив Подоляк.

Щойно сторони напрацюють юридичні формати, буде призначено четвертий раунд перемовин.

Quote«Це, можливо, завтра, післязавтра (14 — 15 березня – The Page). Виходити і просто вести розмови, мабуть, уже не треба. Ми обговорили всі питання, зараз ці питання ми намагаємося упакувати в якісь юридичні формати», – сказав Подоляк.

Він зауважив, що делегації домовилися не коментувати зміст переговорів до моменту погодження всіх ключових пропозицій. Говорячи про можливе підписання договору між Україною та РФ, він зазначив, що цей документ має бути «багатокомпонентним» і містити кілька позицій. Так, перший компонент передбачає припинення війни як такої, другий – процедуру та швидкість виведення російських військ із території України, третій – підписання мирної угоди.

Також, за його словами, обговорюється четвертий пункт: компенсація Росії за масштабні інфраструктурні руйнування в Україні.

Quote«У нас, на жаль, попри всі заяви про те, що удари завдаються лише по військовій інфраструктурі, удари завдавалися дуже часто й останнім часом особливо інтенсивно по цивільній інфраструктурі. Її суттєво зруйновано, особливо в прикордонних і частині центральних областей. Відповідно мають бути чітко прописані компенсаторні механізми: чиїм коштом чого та коштом якого бюджету все це відновлюватиметься. Це, даруйте, суми в мільярдах доларів, якщо брати попередню оцінку», – підсумував радник Офісу президента.
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини