Вісім із топ-1000 українських компаній, які отримали найбільший дохід за 2022 рік, усе ще мають актуальний зв’язок з країнами-агресорками — росією та білоруссю, а також Китаєм, який фактично підтримує війну в Україні.
Про це повідомила система Youcontrol за результатами дослідження.
«Співпраця з контрагентами, які мають прямі, опосередковані, приховані, будь-які зв'язки з росією, є ризиковою», – нагадали в Youcontrol.
Які українські компанії мають зв’язок із країнами-агресорами
- ТОВ «Вента. ЛТД» пов’язано з російським фармацевтичним холдингом групи «Катрен»;
- ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» – у складі одного з його учасників є громадянин рф Станіслав Гамзалов;
- ПРАТ «Кременчуцький міськмолокозавод» належить ПРАТ «Галактон», акціонером якого є російська компанія «Данон росія»;
- ТОВ «Юпітер 9 агросервіс», що займається продажем сільгосптехніки, має в співвласниках громадянина росії Олександра Баркова, країною реєстрації якого, згідно з даними ЄДР, натепер є Україна. Інший співвласник підприємства Борис Сапожніков, який нині фігурує як резидент Кіпру, до вересня 2018 року був зареєстрований у російському Курську;
- ТОВ з іноземними інвестиціями «Белферт Україна» та ТЗОВ «Агротехніка» мають відношення до білорусі. Друга з компаній входить до складу групи компаній «Пан Курчак»;
- китайських бенефіціарів мають 2 компанії: українське представництво ізраїльської компанії Playtika, що спеціалізується на розробленні та публікації мобільних ігор – ТОВ «Плейтика Україна», і дочірня компанія польської LPP, що працює у сфері легкої промисловості та ритейлу (бренди Reserved, Cropp, House, Mohito і SiNSAY) – ДП «ЛПП Україна» АТ «ЛПП».
За даними російського реєстру юросіб, 6 українських компаній є співвласниками компаній у рф.
Ще трохи більш як 70 компаній входять до складу групи чи холдингу, інший учасник якого зареєстрований за законодавством рф.
Усі перелічені компанії мають великий ризик потрапити під українські чи міжнародні санкції.
Раніше писало, як український гральний бізнес пов’язаний із рф.