Які країни відкрили кордони: новини на 26 травня

Іспанія, Мадрид. Фото: pixabay.com

Іспанія, Мадрид. Фото: pixabay.com

Читайте оновлення «Які країни відкриють кордони і коли: новини на 28 травня»

Після двомісячного карантину більшість країн анонсують зняття обмежень і відкриття кордонів. Так, Естонія, Литва та Латвія відкрили кордони для мандрівників з Балтійських країн — міністри закордонних справ цих держав уже підписали меморандум про зняття обмежень. Не відстають від них й інші країни, які також активно готуються до відкриття кордонів. The Page зібрало всю відому інформацію з цього приводу станом на 26 травня.

Які країни вже відкрили свої кордони і які збираються зробити це найближчим часом?

Греція з 25 травня знову відкрила острови. Між ними та материковою частиною країни почали курсувати пороми. Острови були повністю закриті з березня, з того часу, коли в країні ввели карантин. Авіасполучення для міжнародних туристичних програм країна планує відновити 15 червня.

Telegram Logo

Хорватія оголосила, що для того, аби перетнути її кордон, туристам потрібно мати підтвердження резервування житла. Однак, враховуючи те, що в інших країнах Європи обмеження на виїзд ще не скасовано, хорватські пляжі й туристичні об'єкти поки порожні.

Словаччина домовилася з Австрією, Угорщиною і Польщею, що її громадяни можуть їздити до цих країн, проте не більше ніж на 24 години. Подальше пом'якшення прикордонного режиму очікується в середині червня.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Чорногорія на початку червня відкриє кордони для громадян тих країн, які відповідають критеріям Національного інституту громадського здоров'я. Наразі це Хорватія, Словенія, Австрія, Німеччина, Польща, Чехія, Угорщина, Албанія і Греція.

Іспанія збирається відкрити свої кордони для іноземців на початку липня. До речі, їм не потрібно буде самоізолюватися на 14 днів після приїзду. Але, за словами прем'єр-міністра країни Педро Санчеса, це буде можливим тільки за умови дотримання ними вимог безпеки. Раніше в Іспанії повідомили, що деякі морські курорти країни прийматимуть тільки громадян Європейського Союзу.

Щодо Італії, то вона дозволить туристам відвідувати країну з 3 червня. Однак готелі відкриються в червні залежно від кількості бронювань.

Норвегія частково відкрила кордон для громадян ЄС, Ісландії, Великобританії, Ліхтенштейну та Швейцарії ще 13 травня. Нову інформацію для мандрівників зі скандинавських країн уряд обіцяє надати до 15 червня.

Албанія раніше обіцяла відкрити кордони для туристів до кінця травня. Прем'єр-міністр країни Еді Рама 21 травня повідомив парламенту, що за останні три тижні в Албанії не зафіксовано жодної смерті від коронавірусу.

Данія хоче відкрити кордон з Німеччиною вже 1 червня. Щодо Швеції, то данська влада з підозрою ставиться до надто ліберального режиму обмежень, якого дотримуються в Швеції, і побоюється нової хвилі COVID-19.

Щодо Польщі, то міністр внутрішніх справ країни Маріуш Камінський раніше заявляв про те, що Варшава розгляне питання про відкриття кордонів з Німеччиною, Литвою та Чехією ближче до середини червня, враховуючи епідемічну ситуацію.

Контекст. Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявляв The Page, що Україна відкриє авіаційне сполучення разом з країнами ЄС, але за умови, що ситуація з коронавірусом не погіршуватиметься.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини