Facebook Pixel

Які компанії позбулися російського коріння за рік повномасштабної війни

З 24 лютого 2022 року лише 3%, або 704 компанії, позбулися зв'язків із рф у структурі власності, мігрувавши в категорію компаній з історичним російським корінням.

Про це повідомляє платформа великих даних VKURSI за даними russian Rootsреєстру компаній України, пов’язаних із рф і рб. Реєстр зафіксував оновлення даних у ЄДР про громадянство, місце проживання бенефіціарів і засновників.

Які компанії позбулись російського коріння за рік повномасштабної війни. Інфографіка Vkursi

Які компанії позбулись російського коріння за рік повномасштабної війни. Інфографіка Vkursi

Перелік компаній з історичним російським корінням за виручкою очолили:

Засновник Дмитро Чверткін, що проживає в Україні, вказав підданство Ізраїлю (раніше — громадянство рф).

Зміни: кінцевим власником бізнесу став Філіп Бенасен, громадянин Франції. Раніше власницею компанії була Тетяна Володіна, громадянка рф.

Зараз кінцеві власники з часткою понад 25% відсутні. Рік тому бенефіціаром бізнесу був Іван Шестак, громадянин росії.

Зміни: ТОВ «Жемчужина» і «Кіровоградська торгово-промислова палата» вийшли зі складу товариства. Кінцевим власником вказано Євгенія Бахмача, громадянина України, що має непрямий вирішальний вплив через «Кіровоградграніт».

  • ТОВ «Аерок». Виготовлення виробів із бетону для будівництва. Дохід: 1,83 млрд грн.

Зміни: бенефіціар відсутній. «Група «ЛСР» є ПАТ, папери якої обертаються на лондонській і російських біржах. Структура акціонерів не є постійною. Засновником вказано Аерок Інвестмент Дойчланд Гмбх (Німеччина).

Зміни: єдина компанія з топ-10, яка змінила не лише бенефіціара, а й найменування. Бенефіціарами є Дмітрій Горіловський, громадянин Німеччини, і Андрій Тульєв, громадянин України. Раніше власницею була Тетяна Вахляєва, громадянка білорусі, а засновником – Олексій Дубровський, громадянин рф.

  • ТОВ «Егзагон». Оптова торгівля парфумами та косметичними товарами. Дохід: 1,43 млрд грн.

Зміни: як і у випадку з ТОВ «Брокард-Україна», бенефіціаром став француз Філіп Бенасен. Засновником є компанія, зареєстрована на Кіпрі. На початок війни власницею було вказано Тетяну Володіну, громадянку рф.

Зміни: Армен і Давид Мелікяни вказали громадянство України як бенефіціара та засновника відповідно. Раніше ЄДР оперував даними про підданство рф.

Зміни: оновилися дані про громадянство Володимира Лук'яненка. Відтепер вказано громадянство України. Натомість на початку війни фігурувало громадянство рф.

Зміни: кінцевим власником вказано Антона Кульчицького, громадянина США. Раніше фігурував Андрій Агєєв, громадянин росії.

На сьогодні 23 859 компаній мають прямий або прихований чи історичний зв’язок із рф або білоруссю, з них 21 067 – прямий зв’язок, а 2 088 – непрямий або прихований.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉