Facebook Pixel

ВПО можуть повернути частину оренди як податкову знижку до 31 грудня 2023. Як це зробити

ВПО можуть повернути частину оренди як податкову знижку до 31 грудня 2023. Як це зробити

ВПО можуть повернути частину оренди як податкову знижку до 31 грудня 2023. Як це зробити

Громадяни – платники податку на доходи фізичних осіб мають право по 31 грудня 2023 року включно скористатися правом на податкову знижку за наслідками 2022 року. Про це нагадує Головне управління ДПС у Київській області.

Зокрема, платники податку, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, можуть включити до витрат, дозволених до податкової знижки, суму коштів, сплачених у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства.

Quote«Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст.166 Податкового кодексу України. Підпунктом 166.3.9 пункту 166.3 статті 166 ПКУ встановлено, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи», — говориться у повідомленні.

При цьому платник податку має право скористатися зазначеною в п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

  • не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
  • не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати у розрахунку на календарний рік 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Податкова нагадує, що якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉