Facebook Pixel

Як у голлівудському кіно: нові обов'язки водіїв під час зупинки автомобіля

17 березня набере чинності підписаний президентом закон №1231-IX плюс відповідні зміни до 16-ї та 18-ї статей закону «Про дорожній рух». Вони наділяють поліцейських великою владою при зупинці автомобілів і разом з тим встановлюють цілий перелік обов'язків водіям. Які максимально звужують їхні права.

У поліцейських з'явилися колосальні права при зупинці автомобіля, у водіїв — тільки обов'язки.

Наприклад, якщо поліцейський зупинив автомобіль, водій не може виходити з транспортного засобу без його дозволу і змушений тримати руки на кермі, щоб правоохоронець міг їх бачити. Все, як у поліцейських бойовиках.

Малюнок: Catobuss

Малюнок: Catobuss

Як у голлівудському кіно: нові обов'язки водіїв під час зупинки автомобіля

Отже, за новими правилами водій зобов'язаний зупинити транспортний засіб (п. п. а абз. 3 ч.2 ст. 16) і пред'явити документи на право керування цим т/з (абз. 4 ч. 2 ст. 16) так, щоб поліцейський міг прочитати і зафіксувати інформацію з цих документів (абз. 4 ч.2 ст. 16). Тобто фактично йдеться про все ту ж передачу документів, проти якої ми боролися останні 10 років. Увесь цей час водій зобов'язаний тримати руки в поле зору поліцейського (п. п. б абз. 3 ч.2 ст. 16). Плюс йому забороняється залишати водійське місце без вказівки працівника поліції (абз.6 ч.1 ст. 18) і виходити з авто без дозволу поліцейського (п. п. б абз. 3 ч. 2 ст. 16);

У разі невиконання цих вимог на водія буде складено адмінпротокол за ст.185 КУпАП «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків». Ця норма передбачає відразу чотири види покарань: адміністративний арешт на строк до 15 діб, штраф у розмірі 136-255 грн, громадські роботи на строк 40-60 годин або виправні роботи на строк 1-2 місяці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉