Компанії-виробники чипів з Китаю, для яких США вводять новий експортний контроль, заявили, що вони зможуть продовжити виробництво завдяки великим запасам. Китайські компанії також хочуть скоріше локалізувати ланцюжок поставок. Про це пише Reuters.
Чи зможуть китайські виробники чипів витримати обмеженням експорту до США
Останні обмеження, які США ввели на експорт технологій до Китаю, стосувались обладнання для виробництва мікросхем, програмного забезпечення та пам’яті з високою пропускною здатністю. США обмежує імпорт для 140 технологічних компаній з Китаю.
Empyrean, китайський виробник інструментів для автоматизації електронного проєктування (EDA), заявив, що обмеження з боку Штатів мало вплине на роботу компанії.

«Empyrean скористається можливістю, щоб прискорити процес локалізації повноцінних інструментів EDA», – йдеться в заяві компанії.
Китайська Jiangsu Nata Opto-Electronic Material, яка виробляє матеріали для чипів, повідомила, що вона зробила необхідні запаси, а також знайде внутрішні альтернативи американским товарам.
Інші, такі як постачальник напівпровідникових тестових систем Beijing Huafeng Test & Control Technology, заявили що вони вже повністю локалізували свій ланцюг поставок.
Новий крок США проти економіки Китаю мало вплинув на акції виробників мікросхем, вони навіть дещо зросли, коли аналітики заявили, що обмеження були менш жорсткими, ніж очікувалось. Водночас китайська влада назвала цей крок «економічним примусом».
«Обмеження США націлені на «найслабше місце» китайської напівпровідникової промисловості, яка значною мірою покладається на іноземне обладнання для виробництва», – сказав Мартійн Рассер, керівний директор Datenna, платформи аналізу даних.
Аналітики американського інвестбанку Jefferies вважають, що через обмеження США індустрія чіпів у Китаї втратить $10 млрд у 2025-му, або приблизно на 30% порівняно з 2024-м.
Водночас інші аналітики стверджують, що технологічні обмеження США можуть не мати настільки значного ефекту, оскільки китайські компанії ще у 2023-му збільшили закупівлі обладнання іноземного виробництва, зокрема, у Нідерландів.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року Міністерство фінансів США обмежило інвестиції у Китай, які стосуються штучного інтелекту (ШІ), комп’ютерних чипів та квантових обчислень, що може допомогти китайській армії отримати перевагу в передових технологіях.