Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як працюватимуть готелі під час карантину: проєкт рекомендацій від МОЗ

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Головний державний санлікар Віктор Ляшко ініціював проведення громадського обговорення деяких вимог до протиепідемічних заходів під час послаблення карантину. Серед них містяться й рекомендації щодо роботи готелів.

Згідно з рекомендаціями, готелі матимуть проводити скринінг температури тіла усіх працівників перед початком робочої зміни. Працівники, які мають ознаки респіраторних захворювань або підвищення температури тіла понад 37,2°С, не допускаються до роботи.

Крім того, на вході до готелю та в його коридорах необхідно розмістити інформацію щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19. Також готелям доведеться організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками.

Якщо у когось із гостей готелю виявлено симптоми респіраторного захворювання або підвищення температури, така особа підлягає ізоляції у номері до прибуття швидкої допомоги.

У вестибюлі готелю може перебувати щонайменше одна особа на 10 м кв. площі приміщення. Під час перебування у готелі поза номером потрібно обов'язково носити захисну маску.

Зі свого боку адміністрація готелю повинна контролювати, щоб у місцях можливого скупчення відвідувачів не утворювалися черги. У цих місцях має бути нанесено відповідне маркування для забезпечення дотримання дистанції щонайменше 1,5 метра.

Крім того, готель має забезпечити можливість попередньої реєстрації відвідувачів. Також варто встановити захисний екран між відвідувачами та персоналом на рецепції.

Однак у готелях забороняється робота конференц-залів, фітнес- та SPA-центрів.

Харчування у готелі може здійснюватися на літніх майданчиках ресторанів зі збереженням санітарних вимог або їжа може доставлятися у номер.

Адміністрація готелю повинна забезпечити:

  • наявність щонайменше п'ятиденного запасу засобів індивідуального захисту та використання їх персоналом;
  • наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників у номерах та у санвузлах загального користування;
  • щогодинне вологе прибирання у місцях скупчення відвідувачів;
  • дезинфекцію поверхонь, з якими контактують відвідувачі;
  • безперебійну роботу систем вентиляції;
  • централізований збір та подальшу утилізацію використаних засобів індивідуального захисту;
  • обмеження масових зборів працівників у закритих приміщеннях;
  • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику.

Попри те, що офіційно готелям дозволено відкритися після 22 травня, деякі готелі вже розпочали свою роботу. Згідно з опитуванням агентства «Інтерфакс-Україна», більшість курортних готелів збираються відкритися лише з 1 червня.

Більшість готелів, які взяли участь в опитуванні, орієнтовані на сімейних туристів та очікують завантаження на рівні минулого року. Однак готелі з бізнес-сегменту та готелі для іноземців прогнозують зниження кількості відвідувачів.

40% респондентів розраховують залучити гостей через туроператорів. Водночас половина готелів планує скоротити кількість працівників на 10-20%. Більш ніж на половину скоротити штат збираються 10% опитаних.

Контекст. В Україні можуть почати другий етап послаблення карантину з 22 травня. Це пов'язано з виходом епідемії COVID-19 на той рівень, коли щодня кількість хворих коливається приблизно на одному рівні, а кількість тих, хто одужав, збільшується.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини