Вже зараз стало зрозуміло, що пандемія коронавірусу змінила світ і продовжує це робити. Під кулеметну чергу потрапило все без винятку. Але одними з перших на лінії вогню опинилися готелі та готельний сектор. З ним після спаду епідемії відбудуться суттєві трансформації.
По-перше, за гостя доведеться дуже сильно битися. Причому найм'якшими методами, в основі яких лежить добре відома філософія гостинності. Згідно з прогнозами Всесвітньої туристичної організації ООН (UNWTO), у 2020 році число туристів скоротиться ледве не на третину, як порівняти з показниками 2019 року.
Навіть якщо до осені (у чому я дуже сумніваюся) кордони відкриють і авіасполучення відновиться, то далеко не відразу люди кинуться купувати квитки для подорожей. Зокрема, не варто чекати натовпів туристів і в Україні.
Бізнес-тревел теж просяде. По-перше, тому що з діловим середовищем поки що все залишається незрозумілим у світлі економічної кризи-2020. По-друге, тому що всю активність за кордоном багато міжнародних компаній поставили на паузу до 2021 року.
Найскладніше буде 5-зірковим готелям, непросто – 4-зірковим. Якщо карантин закінчиться до літа, то з'явиться шанс у сезонних готелів. Але й тут все не так просто. З одного боку, труднощі з відпочинком за кордоном у 2020-му будуть на користь вітчизняним рекреаційним зонам, а з іншого — падіння доходів населення ставить під загрозу відпочинок. Тому що відпустка буде далеко не першим пунктом у статтях витрат на найближчий час у більшості.
Найскладніше буде 5-зірковим готелям, непросто – 4-зірковим.
По-друге, на готелі, які виживуть, чекає переосмислення цінностей. З одного боку, ніщо та ніхто не зможе замінити особисте спілкування, за яким усі ми дуже скучили. Однак, з іншого боку, місця загального користування, багаторазові столові прилади, постільна білизна викликатимуть побоювання та настороженість.
Екологічність, захист навколишнього середовища – на одній чаші вагів; безпека, комфорт і спокій гостей – на іншій. Треба буде якось урівняти ці дві складові. І поки що, чесно кажучи, суперрішень немає. Тому що пластик – не варіант.
По-третє, доведеться шукати порятунок у розробці засобів дезінфекції та техніки, яка допоможе впоратися із загрозами.
До речі, про дезінфекцію. У нормальних готелях вона вже була на рівні із застосуванням сучасних рішень, але після пандемії планка підвищиться. Крім того, зміниться ставлення до оздоблювальних матеріалів і поверхонь: краще використовувати те, що піддається обробці. Зростуть технічні вимоги до інженерних рішень: системи вентиляції та знезараження повітря стануть дуже затребуваними.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора