Зеленський розповів про плани вакцинації: чим, коли та як робитимуть щеплення українцям

Зеленський розповів про плани вакцинації. Фото: Офіс президента

Зеленський розповів про плани вакцинації. Фото: Офіс президента

Україна купуватиме виключно безпечні вакцини світових виробників проти коронавірусу. Водночас російську вакцину «Супутник V» купувати не збираються.

Країна веде переговори з низкою виробників вакцин, зокрема з Pfizer та AstraZeneca. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».

Вакцинація проти коронавірусу в Україні

За словами глави держави, у лютому Україна має отримати 1 млн доз вакцини від Pfizer. Крім того, є домовленості з китайським виробником, а також із Великою Британією та США. Ба більше, ВООЗ включила Україну до першої черги постачання вакцини проти коронавірусу в рамках ініціативи COVAX.

Telegram Logo

Щодо російської вакцини президент заявив, що немає жодного офіційного підтвердження заявленої ефективності 91%.

Зеленський зазначив, що Україна отримає 10 млн доз вакцин до літа 2021 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Крім того, головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що країна спершу отримає 117 тис. доз вакцини від Pfizer, а потім чекатиме, поки приїде ще одна партія вакцини. До кінця лютого очікується від 2,2 млн доз вакцини від AstraZeneca.

У квітні-травні вакцинація вийде на повну потужність — планується проводити 5 млн щеплень на місяць.

До того ж етапи вакцинації можуть розпочатися одночасно. Президент зможе вакцинуватися на другому етапі, тобто змінювати план вакцинації не доведеться.

Уже створено портал, де можна записатися на вакцинацію.

Вакцини, які можуть з'явитися в Україні

Вакцина від BioNTech/Pfizer

Вакцину німецької компанії BioNTech та американського концерну Pfizer ВООЗ схвалила першою. Саме цю вакцину почали застосовувати для масової вакцинації населення й у ЄС. Приблизно 19 країн збираються вакцинувати населення з допомогою вакцини BioNTech і Pfizer.

Вакцина від Moderna

Міністерство також веде переговори з компанією Moderna щодо отримання вакцини проти коронавірусу. У грудні 2020 року цей препарат був дозволений до застосування в США. А 6 січня його схвалили й у ЄС. 2021 року планується виготовити приблизно 1 млрд доз.

Вакцина від AstraZeneca

Вакцину AstraZeneca було розроблено шведсько-британським виробником фармацевтичної продукції в співпраці з Оксфордським університетом. Вакцину вже дозволили застосовувати у Великій Британії, Індії та Аргентині. Виробляти вакцину збираються в Індії — 2021 року планують випустити 3 млрд доз.

Вакцина від Sinovac

Вакцина китайської компанії Sinovac Biotech (CoronaVac) є на 100% ефективною для запобігання важким випадкам COVID-19, майже на 78% — для запобігання легким випадкам і має загальну ефективність 50,4%.

Саме вакцину Sinovac вироблятиме українська група компаній «Лекхім». Вона отримала від китайської компанії квоту на 5 млн доз вакцини для того, щоб продати їх в Україні в першому півріччі 2021-го, з них 1,9 млн доз хоче придбати Міністерство охорони здоров'я.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини