Facebook Pixel

Зеленський розповів про плани вакцинації: чим, коли та як робитимуть щеплення українцям

Зеленський розповів про плани вакцинації. Фото: Офіс президента

Зеленський розповів про плани вакцинації. Фото: Офіс президента

Україна купуватиме виключно безпечні вакцини світових виробників проти коронавірусу. Водночас російську вакцину «Супутник V» купувати не збираються.

Країна веде переговори з низкою виробників вакцин, зокрема з Pfizer та AstraZeneca. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».

Вакцинація проти коронавірусу в Україні

За словами глави держави, у лютому Україна має отримати 1 млн доз вакцини від Pfizer. Крім того, є домовленості з китайським виробником, а також із Великою Британією та США. Ба більше, ВООЗ включила Україну до першої черги постачання вакцини проти коронавірусу в рамках ініціативи COVAX.

Telegram Logo

Щодо російської вакцини президент заявив, що немає жодного офіційного підтвердження заявленої ефективності 91%.

Зеленський зазначив, що Україна отримає 10 млн доз вакцин до літа 2021 року.

Крім того, головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що країна спершу отримає 117 тис. доз вакцини від Pfizer, а потім чекатиме, поки приїде ще одна партія вакцини. До кінця лютого очікується від 2,2 млн доз вакцини від AstraZeneca.

У квітні-травні вакцинація вийде на повну потужність — планується проводити 5 млн щеплень на місяць.

До того ж етапи вакцинації можуть розпочатися одночасно. Президент зможе вакцинуватися на другому етапі, тобто змінювати план вакцинації не доведеться.

Уже створено портал, де можна записатися на вакцинацію.

Вакцини, які можуть з'явитися в Україні

Вакцина від BioNTech/Pfizer

Вакцину німецької компанії BioNTech та американського концерну Pfizer ВООЗ схвалила першою. Саме цю вакцину почали застосовувати для масової вакцинації населення й у ЄС. Приблизно 19 країн збираються вакцинувати населення з допомогою вакцини BioNTech і Pfizer.

Вакцина від Moderna

Міністерство також веде переговори з компанією Moderna щодо отримання вакцини проти коронавірусу. У грудні 2020 року цей препарат був дозволений до застосування в США. А 6 січня його схвалили й у ЄС. 2021 року планується виготовити приблизно 1 млрд доз.

Вакцина від AstraZeneca

Вакцину AstraZeneca було розроблено шведсько-британським виробником фармацевтичної продукції в співпраці з Оксфордським університетом. Вакцину вже дозволили застосовувати у Великій Британії, Індії та Аргентині. Виробляти вакцину збираються в Індії — 2021 року планують випустити 3 млрд доз.

Вакцина від Sinovac

Вакцина китайської компанії Sinovac Biotech (CoronaVac) є на 100% ефективною для запобігання важким випадкам COVID-19, майже на 78% — для запобігання легким випадкам і має загальну ефективність 50,4%.

Саме вакцину Sinovac вироблятиме українська група компаній «Лекхім». Вона отримала від китайської компанії квоту на 5 млн доз вакцини для того, щоб продати їх в Україні в першому півріччі 2021-го, з них 1,9 млн доз хоче придбати Міністерство охорони здоров'я.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини