Facebook Pixel

Pfizer звинуватила МОЗ у затягуванні реєстрації та постачання вакцини від коронавірусу

Pfizer досі веде переговори про реєстрацію вакцини в Україні. Фото: Pixabay

Pfizer досі веде переговори про реєстрацію вакцини в Україні. Фото: Pixabay

МОЗ України затягнуло процес укладення договорів на постачання вакцин Pfizer, цитує гендиректорку Pfizer Ukraine Зоряну Цілик «Інтерфакс-Україна».

Переговори щодо постачання вакцини тривають, але сам препарат ще не зареєстрований в Україні.

«Вакцинація – це складний логістичний процес... Але ми не можемо розпочати детальну комунікацію, доки препарат не зареєстрований в Україні. Ми робимо все, щоб це сталося якомога швидше. Усі уряди укладали договори ще в липні, потрібно було [Україні] зробити це раніше. Ми робимо все, щоб вакцина була в Україні. Зараз тривають переговори – надія є, шанси хороші», – повідомила вона.

Telegram Logo

Целік додала, що для зручності українцям необхідно ввести паспорти вакцинації, куди вноситимуть дані про щеплення.

«Адже практично всі вакцини потребують двох ін'єкцій, і це необхідно якось відстежити. Зручно було б мати дані про вакцинацію в телефоні, якщо ти хочеш пересуватися світом», – зазначила вона.

Україна – у переліку країн першої хвилі COVAX. Очікується постачання 8 млн доз вакцин проти коронавірусу. З них 117 тис. – виробництва Pfizer-BioNTech (очікується до середини лютого 2021 року), від 2,2 млн до 3,8 млн – виробництва AstraZeneca (до кінця другого кварталу 2021 року). Також укладено державний контракт на закупівлю 1,9 млн доз вакцини SinoVac. Загалом до кінця 2021 року Україна має отримати 15 млн доз.

Контекст. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що вакцинація проти COVID-19 розпочнеться в Україні 15 лютого 2021 року. Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що він звертався до лідерів країн ЄС, з якими Україна має хороші відносини. Вони погодилися допомогти й частину вакцин віддавати Україні.

Коментарі

Всі новини