Facebook Pixel

Війна в Україні завдала $32 млрд збитків клімату планети

За два роки тривалої війни рф в Україні викиди парникових газів збільшилися до 175 мільйонів тонн, що призвело до економічної шкоди у розмірі понад 32 мільярди доларів. Цю кількість парникових газів на рік можна порівняти з обсягом викидів Нідерландів з їхньою розвиненою промисловістю або з кількістю, яка виробляється 90 мільйонами автомобілів з бензиновими двигунами.

Такі висновки виклали у звіті українські науковці спільно з Initiative on Greenhouse Gas Accounting of War.

Екологи оцінили, що у початкові місяці вторгнення більшість викидів парникових газів були викликані руйнацією цивільної інфраструктури та її подальшим відновленням. У другий рік війни значний внесок у загальні викиди зробили обстріли енергетичних об'єктів та лісові пожежі, що відбуваються внаслідок бойових дій. Фінансові збитки від цих викидів вчені оцінили згідно з міжнародною шкалою, де кожна тонна парникових газів оцінюється в 185 доларів.

Однак шкода від війни на території України не обмежується лише воєнними діями. Внаслідок конфлікту значно зросли викиди шкідливих речовин від авіаперевезень, які здійснюють транспортування як гуманітарної допомоги, так і військових вантажів, а також евакуації людей, які змушені залишити свої домівки в Україні. Крім того, збільшення попиту на військову техніку призвело до зростання викидів від військової промисловості, що становить приблизно п'ять відсотків загальносвітових викидів парникових газів.

Подякувати 🎉