Facebook Pixel

Відхід медіа-гранда, Індустрія 4.0 і подорожчання електроенергії. Головне за 25 листопада

Доброго ранку!

Ми зібрали для вас найцікавіші ділові новини. У них йдеться про те, коли припиниться випуск друкованої версії однієї з найбільш поважних українських газет. Також ви прочитає про нову Індустріальну революцію і про те, що міністр енергетики хоче урізати пільги.

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

Медіа-гранд йде в інтернет

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Суспільно-політичний тижневик «Дзеркало тижня. Україна» припиняє випуск друкованої версії видання. Останній паперовий випуск вийде до Нового року.

Про це The Page заявила головна редакторка видання Юлія Мостова.

«Те, що ми закриваємося, — це однозначно. Але офіційно коментувати я не можу, допоки не повідомлю цю інформацію у «Дзеркалі тижня».

Юлія Мостова

Юлія Мостова

Головна редакторка видання «Дзеркало тижня»

Інтернет-версія «Дзеркала тижня. Україна» продовжить виходити в онлайні – на сайті ZN.UA.

Більше читайте у матеріалі Діани Полуніної Другий пішов. Слідом за «Сьогодні» видання друкованої версії припинить «Дзеркало тижня».

Тенденція

Фото: IT-Enterprise з форуму Industry 4.0 в Києві

Фото: IT-Enterprise з форуму Industry 4.0 в Києві

До 2025 року обсяг ринку автоматизованого виробництва складе $368,4 млрд. Про це у своїй статті Що таке Індустрія 4.0 і як вона змінить економіку в майбутньому пише кореспондентка The Page Ната Штука, яка побувала на Першому у Східній Європі форумі Industry 4.0. у Києві.

На ньому йшлося про наступне:

  • Бізнес став більш залежним від інтернету – вже близько 57% населення користуються ним активно.
  • Чистий прибуток компаній, які діджиталізували виробництво, за п'ять років зріс на 10%.
  • Протягом наступних п'яти років будуть ті ж самі тренди, орієнтовно прибуток компаній зросте на 12-15%.
Quote«Якщо Україна відмовиться від стратегії Індустрії 4.0, то згодом сьогоднішній бізнес стане нерентабельним, а продукція — неконкурентоспроможною», – вважає гендиректор IT-Enterprise Олег Щербатенко.

Правила гри

Президент України Володимир Зеленський. Фото: сайт президента

Президент України Володимир Зеленський. Фото: сайт президента

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який повертає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і вводить конфіскацію необґрунтованих активів чиновників.

Законопроєкт доповнює Кримінальний кодекс статтею 368-5 – «незаконне збагачення». Вона передбачає, що отримання чиновником активів, вартість яких більш ніж на 6,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує законні доходи, буде каратися позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Прийняття цього закону було однією з ключових умов для підписання нової програми співпраці з МВФ. У Світовому банку позитивно оцінили цей крок:

«Громадянська конфіскація допоможе стримувати корупцію завдяки обмеженню матеріальних вигод, які чиновники намагаються отримати, крадучи у громадян країни», — заявили у Світовому банку.

Новини коротко

Фото: flikr

Фото: flikr

Turkish Airlines на тиждень скасувала польоти в Одесу. Через систему бронювання авіаперевізника до 30 листопада можна купити квитки тільки на партнерські рейси МАУ, повідомив галузевий сайт Turprofi. Пізно ввечері 21 листопада Boeing 737 турецької авіакомпанії, що летів зі Стамбула, відразу після посадки зламав передню стійку шасі.

Приватбанк тимчасово очолить його фінансовий директор Ганна Самаріна. Минулої суботи голова правління установи Петро Крумханзл був госпіталізований. Зараз стан його здоров'я не викликає надмірного занепокоєння, заявили в банку.

Інтерпол почав шукати колишнього главу Нацкомісії з регулювання енергетики і комунальних послуг Дмитра Вовка. Зараз він перебуває за кордоном — за даними ЗМІ, імовірно, в Бельгії. Він фігурує у справі «Роттердам+». За версією НАБУ, формула завдала споживачам електроенергії майже 19 млн грн збитків.

Мінекоенерго запропонувало підняти тарифи на електроенергію для населення. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що побутові споживачі, які використовують багато електроенергії (від 500 кВт), не повинні отримувати її за пільговим тарифом.

«Не думаю, що ми цілком відмовимося від ПСО у 2020 році, але рухатимося до того, щоб зменшити ПСО».

Гарного вам ділового дня!

Подякувати 🎉