Facebook Pixel

Суд відмовився блокувати майно Коломойського

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила рішення ВАКС від 21 вересня щодо відмови арештовувати активів бізнесмена Ігоря Коломойського.

Про пише Центр протидії корупції.

Іншим рішенням апеляція скасувала заставу і закрила провадження стосовно підозрюваної Конопкіної. Також закрито провадження за клопотаннями про «запобіжки» підозрюваним Луговому та Якименко.

В ЦПК зазначили, що також апеляція залишила чинним рішення стосовно закриття проваджень за клопотаннями щодо арешту майна усіх шести підозрюваних: Коломойського, Дубілета, Шмальченко, Лугового, Якименко та Конопкіної.

На думку апеляції, строк розслідування у справі завершився у травні 2023 року. До такого висновку судді дійшли, пославшись на так звані «правки Лозового». Після рішень апеляції справу, з великою долею ймовірності, доведеться закрити, вважають у ЦПК.

Як НАБУ тимчасово арештував майно Коломойського

Нагадаємо, що 8 вересня НАБУ та САП на 48 годин наклали арешт на власність Ігоря Коломойського. Загальна вартість заарештованого майна перевищує 3 млрд грн. Йшлося про частки у капіталі товариств у власності Коломойського, а це 307 юросіб, різні акціонерні товариства на понад 3 млрд грн. Також ідеться про майже тисячу обʼєктів нерухомості, понад 1,6 тис. транспортних засобів і суден.

У чому Коломойського звинувачують правоохоронці

7 вересня Детективи НАБУ за погодження керівника САП повідомили колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ «ПриватБанк» та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.

Слідство встановило, що у січні-березні 2015 року Ігор Коломойський, кінцевий бенефіціар банку, на той момент голова Дніпропетровської обласної держадміністрації, розробив план заволодіння коштами ПАТ КБ «ПриватБанк» з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку.

Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.

НАБУ кваліфікувало дії підозрюваних за статтями 191, 209, 366 Кримінального кодексу України. Директора департаменту міжбанківського дилінгу банку було затримано за ст. 208 КПК.

Також Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс Генерального прокурора відкрили справу проти олігарха за підозрою у заволодінні 5,8 млрд грн ПриватБанку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉