Facebook Pixel

ВАКС відмовився заарештовувати активи Коломойського

Суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко 21 вересня відмовився продовжити арешт активів олігарха Ігоря Коломойського.

Про це пише ЕП з посиланням на «Центр протидії корупції».

Quote«Активи, які раніше тимчасово арештовували НАБУ і САП, тепер хоч сьогодні можна продати або переписати. Тимчасовий арешт на майно діяв лише 48 годин, а суддя Ткаченко тримав у себе клопотання більш як 10 днів і відмовився його навіть розглядати», — заявив голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

У ЦПК думають, що суддя посилався на «правки Лозового», які дають змогу судам закривати справи, що їх відправили до суду після закінчення термінів розслідування.

Quote«Саме такі аргументи використав Ткаченко, коли відпустив затриманого фігуранта справи Коломойського Ярослава Лугового», — зазначив Шабунін.

Нагадаємо, що 8 вересня НАБУ та САП на 48 годин наклали арешт на власність Ігоря Коломойського. Загальна вартість заарештованого майна перевищує 3 млрд грн. Йшлося про частки у капіталі товариств у власності Коломойського, а це 307 юросіб, різні акціонерні товариства на понад 3 млрд грн. Також ідеться про майже тисячу обʼєктів нерухомості, понад 1,6 тис. транспортних засобів і суден.

У чому Коломойського звинувачують правоохоронці

7 вересня Детективи НАБУ за погодження керівника САП повідомили колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ «ПриватБанк» та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.

Слідство встановило, що у січні-березні 2015 року Ігор Коломойський, кінцевий бенефіціар банку, на той момент голова Дніпропетровської обласної держадміністрації, розробив план заволодіння коштами ПАТ КБ «ПриватБанк» з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку.

Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.

НАБУ кваліфікувало дії підозрюваних за статтями 191, 209, 366 Кримінального кодексу України. Директора департаменту міжбанківського дилінгу банку було затримано за ст. 208 КПК.

Також Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс Генерального прокурора відкрили справу проти олігарха за підозрою у заволодінні 5,8 млрд грн ПриватБанку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉