Facebook Pixel

В Україні запустили Карту відновлення: на неї вже нанесли 6 тис. відбудованих об’єктів

ГО «Антикорупційний штаб» запустила в Україні новий онлайн-інструмент — Карту відновлення, на якій аналітики фіксують об‘єкти, що вже вдалося відбудувати після руйнувань, завданих внаслідок війни росії проти України.

Мета мапи — забезпечити прозоре та підзвітне відновлення усіх зруйнованих та пошкоджених внаслідок загарбницької війни об’єктів, залучити кошти на відбудову, моніторити їх використання і сприяти ефективній відбудові України, пише Borgexpert.

Quote«В інформаційному просторі про відбудову говорять завжди у майбутньому часі, насправді ж в Україні вже є тисячі відновлених об‘єктів. Звісно, здебільшого це якийсь дрібний ремонт, але навіть на ці роботи вже витрачають мільярди гривень бюджетних коштів. І наше завдання ці витрати фіксувати, адже це є умовою прозорої відбудови», — розповів журналістам голова правління «Антикорупційного штабу» Сергій Миткалик під час презентації проєкту.

Він зазначив, що аналітики організації вже декілька місяців досліджують відбудову в різних регіонах України, і поки її складно назвати прозорою. За даними обласних військових адміністрацій, які отримав «Антикорупційний штаб», на доступних для підрахунку територіях зафіксовано майже 160 тис. пошкоджених або зруйнованих об’єктів. Відновлено на сьогодні понад 6 тис. об’єктів.

Quote«За різними підрахунками на відбудову потрібно понад 700 млрд доларів — це без урахування енергосистеми та територій, які ще не деокуповані. Коли ми повертаємо людям житло, воно повинно бути краще, ніж було — це філософія і парламенту, і всієї влади. Друге місце після житла займає інфраструктура. На її відновлення зараз потрібно більше 40 млрд доларів», — додав заступник голови комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко.

Карту відновлення запустили на базі Карти руйнувань — попереднього інструменту «Антикорупційного штабу». Карта містить дані про розташування об‘єкта, фото до руйнування, після руйнування та після відбудови. Опис кожного об‘єкта на мапі містить інформацію про джерело коштів, які були залучені для ремонту — і це не завжди бюджетні гроші. В Україні працює чимало волонтерських організацій, які власними силами допомагають людям відновлювати житло.

«Ми взяли на себе функцію fast recovery — замінюємо вікна, перекриваємо покрівлі. У «Добробат» залучені 40 тис. волонтерів в 7 областях, які допомагають людям перезимувати», — розповів журналістам співзасновник волонтерського об‘єднання «Добробат» Ростислав Смірнов.

Нагадаємо, у червні «Антикорупційний штаб» запустив Карту руйнувань, де збирають дані про будівлі, що постраждали внаслідок обстрілів росією. Проєкт реалізується за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Як повідомлялося, 18 листопада міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що наступного року Україна виділить приблизно $17 млрд на відновлення зруйнованої інфраструктури. Насамперед планують відновлення енергетичних об’єктів, доріг і мостів.

Вона наголосила, що після відбудови країни головними в Україні мають бути енергоефективність і енергонезалежність. І загалом Україну потрібно зробити кращою, ніж вона була до повномасштабної війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉