Facebook Pixel
IT

В Україні запрацює 50-тисячна мережа камер стеження з функцією розпізнавання облич

Україна готується запустити Єдину систему відеомоніторингу громадської безпеки. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко під час телемарафону.

За його словами, до платформи під'єднають наявні камери відеоспостереження на автошляхах, у громадських місцях та в рамках міських програм «Безпечне місто».

У майбутньому до системи планують під’єднати відеокамери, які встановлені у закладах освіти.

У Києві недостатня кількість камер у порівнянні зі світовими столицями — МВС

Тимченко повідомив, що на сьогодні у Києві встановлено лише дві камери на 1 тис. населення. Для порівняння, у Римі ця цифра сягає чотирьох пристроїв на 1 тис. населення, у Стамбулі — семи, Берліні — восьми, а у Лондоні — 13.

Quote«Кількість камер відеоспостереження у місті Києві є недостатньою», — підкреслив заступник міністра.

Тимченко також повідомив, що Єдину систему відеомоніторингу планували запустити ще наприкінці 2022 року. Але безпекова ситуація, зокрема повномасштабне вторгнення, вплинули на терміни впровадження.

Кількість камер стеження в Україні збільшуватиметься

МВС працює над нарощуванням камер, які фіксуватимуть порушення правил дорожнього руху. Наразі на автошляхах функціонують 244 комплекси, а до кінця березня їхня кількість зросте на 50 одиниць.

Також Тимченко повідомив, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про Єдину систему відеомоніторингу, який визначатиме порядок встановлення камер та їх обслуговування. Документ також передбачає відповідальність за незаконне поширення відеозаписів.

Загалом МВС планує під’єднати до Єдиної системи 50 тис. камер по всій країні. Наразі в регіонах діють понад 50,6 тис. пристроїв, з яких понад 7 тис. оснащені функціями аналізу — розпізнавання облич, номерних знаків, автівок за кольором та маркою.

Quote«У планах — долучити всі понад 50 тис. встановлених нині. Зокрема — більше 7 тис. інтелектуальних», — наголосив Тимченко.

Камери допоможуть запобігати та розкривати злочини

На думку міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, камери є профілактикою та допомогою у розкритті злочинів. Збільшення кількості та покращення якості пристроїв дозволило втричі зменшити кількість пограбувань у громадських місцях, зауважив він.

Також очільник МВС повідомив, що будь-яке розслідування розпочинається із запитань про наявність камер спостереження поруч із місцем злочину.

Окрім цього, правоохоронці використовують дані з систем відеоконтролю для розкриття воєнних злочинів.

Подякувати 🎉