Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ООН підтвердила воєнні злочини рф в Україні

ООН підтвердила воєнні злочини рф в Україні. Звіт вийшов в роковини бомбардування театру в Маріуполі (на фото Reuters)

ООН підтвердила воєнні злочини рф в Україні. Звіт вийшов в роковини бомбардування театру в Маріуполі (на фото Reuters)

Росія скоїла в Україні широкий спектр воєнних злочинів, включно з навмисними вбивствами, систематичними тортурами та депортацією дітей, йдеться в опублікованому сьогодні, 16 березня 2023 року, звіті про розслідування за підтримки ООН, пише The Guardian.

Геноциду не було — ООН

Водночас комісія не знайшла доказів геноциду під час розслідування порушень прав людини в конфлікті з росією.

Quote«Ми не виявили, що в Україні був геноцид», — заявив журналістам Ерік Месе, голова Незалежної міжнародної слідчої комісії ООН.

Він сказав, що команда стежить за доказами і що є «деякі аспекти, які можуть викликати питання» щодо можливого геноциду.

Що встановило розслідування ООН

Російські війська здійснювали «невибіркові та непропорційні» напади на Україну, вдавалися до тортур, вбивали мирних жителів поза бойовими діями та не вживали заходів для захисту українського населення. Такі характеристики дає Незалежна міжнародна слідча комісія щодо України, уповноважений слідчий орган ООН.

Доповідь було оприлюднено в роковини бомбардування росією театру в Маріуполі.

Комісія назвала потенційними злочинами проти людяності неодноразові напади на українську інфраструктуру, які залишили сотні тисяч людей без тепла та електрики в найхолодніші місяці.

У доповіді також описано «систематичне й широко поширене» застосування тортур у багатьох регіонах під російською окупацією.

У доповіді наводяться подробиці методів тортур, які використовувалися в російських слідчих ізоляторах: жертв катували електричним струмом через військовий телефон – так званий «дзвінок путіну» та підвішували їх до стелі в «позі папуги».

Звіт заснований на опитуванні більш як 500 жертв і свідків, а також супутникових знімках і відвідуваннях місць ув’язнення та могил.

Він з’явився напередодні засідання Міжнародного кримінальному суду (МКС) в Гаазі, який наполягатиме на арешті російських посадовців за примусову депортацію дітей з України та націлювання на цивільну інфраструктуру.

Автори звіту також зазначили «невелику кількість» очевидних порушень із боку українських сил, включно з тими, які вже підпали під кримінальні розслідування українською владою, йдеться в доповіді. Проте переважна більшість доповіді зосереджена на звинуваченнях рф.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини