Facebook Pixel

Окупанти знесли руїни драмтеатру в Маріуполі: що планують збудувати на кістках сотень загиблих

Російські загарбники знесли будівлю драматичного театру в Маріуполі, на який 16 березня скинули надпотужну бомбу, добре усвідомлюючи, що в приміщення ховалися сотні мирних мешканців. Задля знищення слідів скоєних воєнних злочинів росіяни також зносять будинки в тимчасово окупованому місті, що постраждали від бомбардувань і обстрілів найбільше.

Quote«У Маріуполі окупанти рівняють драматичний театр із землею. Після скинутих авіабомб вони руйнують залишки будівлі. Щоб назавжди сховати свої злочини», — інформує Маріупольська міська рада.

Російські окупанти знесли драмтеатр у Маріуполі 23 грудня 2022 року — відео

Your browser doesn't support HTML5 video.

Quote«Драмтеатру в Маріуполі більше немає! Російська окупаційна влада зрівняла із землею колись визначну архітектурну пам’ятку міста та місце, де водночас загинули й вижили сотні людей. Вони знищили сліди своїх страшних злочинів», — наголосив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Водночас радник мера Маріуполя Павло Андрющенко зазначив, що будівлю знесуть не повністю. Повному демонтажу підлягають задня та центральна частини театру, проте фронтальну залишать цілою як «основу реконструкції».

Quote«Демонтуються лише ті частини будівлі, які доводять факт бомбардування, а не вигаданий пропагандою підрив зсередини. Понад 300 маріупольців загинули. Увесь світ здригнувся. А росіяни й далі цинічно удають, що нічого не сталося. Мразота», — зазначив він.

За його словами, надалі окупанти планують відбудувати архітектурну пам’ятку буквально на кістках загиблих маріупольців.

Пізніше він додав, що з огляду на роботи, які тривають, окупанти вирішили залишити від театру лише фронтон (фронтальну стіну), «усе інше — у пил».

Знесення драмтеатру в Маріуполі 23 грудня 2022 року

Your browser doesn't support HTML5 video.

Контекст. Раніше повідомлялося, що попри знищення російськими окупантами будівлі Маріупольського драматичного театру його колектив і далі працюватиме. Маріупольська трупа виступатиме в музично-драматичному театрі в Ужгороді.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉