Facebook Pixel

В Україні рекордний запас газу. Чому європейці почали масово зберігати газ в українських ПСГ?

Перше півріччя виявилося рекордним для роботи українських підземних сховищ газу. На кінець червня 2020 в ПСГ «Укртрансгазу» знаходилося більше 19,8 млрд куб. м газу, при тому, що за останні десять років середній об'єм наповнення ПСГ в кінці червня становив 12,4 млрд куб. м.

Таким чином, запаси газу, сконцентрованого в сховищах, вище середнього за останні десять років майже на 60%, повідомляє прес-служба «Укртрансгза».

napovnennya-psg-6-mis-2020.jpg

В цілому обсяг закачування газу в підземні сховища України в першому півріччі поточного року склав 6,5 млрд куб. м природного газу, що на 0,2 млрд куб. м більше ніж у минулому році.

Telegram Logo

Відзначається, що вагомий внесок у зростання запасів газу внесли клієнти з країн ЄС. За підсумками I півріччя іноземні трейдери перевели на зберігання в українські ПСГ в 2,6 млрд куб. м газу. Попит на обсяги зберігання в ПСГ «Укртрансгза» більш ніж утричі перевищує показники минулого року.

Доступ іноземних трейдерів та інших компанія до ПСГ став можливим завдяки впровадженню режиму зберігання «Митний склад». Це особливий митний режим, що дозволяє клієнту нагромаджувати і зберігати природний газ в ПСГ України до 1095 днів без сплати податків і мит.

«Цією послугою активно користуються трейдери з європейських країн і США. Станом на 01.07.2020 компанії-нерезиденти зберігали в режимі «митний склад» 3,6 млрд куб. м газу або +253% до аналогічного періоду минулого року», — йдеться в повідомленні «Укртрансгза».

На ту ж дату вітчизняні компанії зберігають в ПСГ тільки 1,3 млрд куб. м або на 40% менше ніж у 2019 році.

Транспортування газу в «Митний склад» все частіше використовується клієнтами за спеціальними тарифами — «Short haul». Ця послуга дає можливість отримувати знижку на транспортування між певними точками входу або виходу на міждержавних об'єднаннях. Тариф short haul для клієнтів українських ПСГ встановлений НКРЭКУ на початку цього року.

З початку року нерезиденти за тарифом short haul поставили на «Митний склад» 0,14 млрд куб. м газу. Нерезиденти за цим тарифом з початку року закачали 1,6 млрд куб. м, з них тільки за червень — 0,8 млрд куб. м.

«Ми очікуємо, що до початку сезону відбору українські ПСГ будуть заповнені приблизно на 25,5-26,5 млрд куб. м. При цьому в 2020 році активний об'єм газу в ПСГ збільшиться до 20% порівняно з найвищим показником за останні десять років 2019 року — 21,8 млрд куб. м. Якщо ця задача буде виконана, цей сезон закачування стане найпродуктивнішим за всю історію українських газосховищ», — зазначив Сергій Олексієнко, генеральний директор «Укртрансгазу».

Коментарі

Всі новини