Facebook Pixel

У МЗС повідомили про долю українців, що застрягли в Казахстані

У Казахстані, охопленому протестами, застрягли українці – МЗС. Фото: Twitter / Bota Jardemalie

У Казахстані, охопленому протестами, застрягли українці – МЗС. Фото: Twitter / Bota Jardemalie

Міністерство закордонних справ повідомило про групу наших співгромадян, яким не вдалося залишити територію Казахстану через протести в країні. Відомство пообіцяло всіляко сприяти їхній безпеці. Очікується, що вже сьогодні вони зможуть вилетіти додому, повідомив у коментарі «Європейській правді» представник МЗС Олег Ніколенко.

Quote«Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив відповідним підрозділам дипломатичної служби зосередитися на захисті інтересів українських громадян у Казахстані. Наразі ключовий пріоритет – їхня безпека. Посольство України в Нур-Султані перейшло на цілодобовий режим роботи», — розповів він.

У МЗС порадили співгромадянам, що застрягли в Казахстані, бути обачними, уникати масових заходів та акцій і пройти реєстрацію в електронній системі «ДРУГ».

Quote«Чекаємо від влади Казахстану неухильного забезпечення безпеки громадян України, надання їм повного сприяння, зокрема українцям, які вважають за краще залишити територію країни. Хочу всіх заспокоїти: Україна не залишить напризволяще своїх громадян. Подальші кроки МЗС та інших відомств щодо захисту інтересів українців у Казахстані коригуватимуться залежно від розвитку ситуації», — наголосив Ніколенко.

За його даними, аеропорт в Алмати, до якого напередодні вдерлися протестувальники, відновив роботу в штатному режимі. Очікується, що українцям удасться відлетіти до Києва вже сьогодні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Протести в Казахстані розпочалися водночас із новорічними святами. Вони зародилися в одній області з вимогою знизити ціну на автогаз, а переросли в масштабний загальнонаціональний спротив і охопили майже всю країну. Вранці 5 січня уряд Казахстану було відправлено у відставку. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив надзвичайний стан у Нур-Султані, столиці держави, до 19 січня 2022 року. У країні тимчасово зупинили роботу всі банки.

На тлі масштабних протестів у Казахстані президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся по допомогу до очільників держав Організації Договору про колективну безпеку, до якої входять РФ, Білорусь, Вірменія та інші. На допомогу в країну вже прибули російські силовики.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За даними казахстанського МОЗ, через протести в країні постраждали понад тисяча людей. Поліція Алмати відзвітувала про ліквідацію десятків протестувальників уночі під час штурму ними адмінбудівель.

Коментарі

Всі новини