Facebook Pixel

Навіщо Україні малі модульні реактори. В «Енергоатомі» пояснили концепцію

Фото: energoatom.com.ua

Фото: energoatom.com.ua

Україна розглядає можливість будівництва малих модульних реакторів (ММР) задля їхнього використання замість теплових електростанцій і збільшення маневрових потужностей в Об'єднаній енергосистемі країни.

Про це заявив глава НАЕК «Енергоатом» Петро Котін після підписання меморандуму про взаєморозуміння з NuScale Power, що відбулося в США під час візиту президента Володимира Зеленського.

«Ми задоволені початком співробітництва з американським розробником ММР NuScale Power. Україна розглядає можливість будівництва ММР для їхнього використання замість теплових електростанцій і збільшення маневрових потужностей в ОЕС», — цитує Котіна пресслужба «Енергоатому».

Telegram Logo

Як повідомляється, розвиток технології ММР дасть можливість розвивати наукомісткі перспективні проєкти, що дозволить Україні зберігати та зміцнювати позиції у світовій атомній індустрії.

«Ми із задоволенням співпрацюємо з «Енергоатомом» у питаннях потенційного розгортання електростанцій NuScale в Україні», — зазначив генеральний директор NuScale Power Джон Хопкінс, слова якого наводяться в повідомленні НАЕК.

Він зазначив, що NuScale з нетерпінням очікує можливості продемонструвати переваги цієї технології «Енергоатому». Це допоможе декарбонізувати енергосектор України.

Довідка. Меморандум між НАЕК «Енергоатом» і NuScale Power передбачає, що NuScale надаватиме підтримку в питаннях експертизи технології ММР. Зокрема, у техніко-економічному обґрунтуванні майданчиків під будівництво ММР, розробленні строків і проміжних результатів проєктів, дослідженні витрат, технічному аналізі, ліцензуванні та дозвільній діяльності, а також інженерних дослідженнях і проєктуванні.

Контекст. В Україні розглядається мужливість будівництва ММР SMR-160 від Holtec. «Енергоатом» і Український державний науково-технічний центр (ДНТЦ) вступили в партнерство для просування SMR-160 в Україні.

Відбулася зустріч між представниками «Енергоатому» та американської компанії NuScale Power, під час якої американська сторона представила свою технологію ММР.

Впровадження технології ММР в Україні вимагає створення спеціальної нормативної та виробничої бази, урядової програми, а також зусиль українських атомників і профільного регулятора з ліцензування.

ММР також потребує суттєвого фінансування, суспільного консенсусу щодо впровадження та висококваліфікованого персоналу на весь цикл експлуатації.

Коментарі

Всі новини