Сьогодні Верховний Суд Австрії на засіданні може прийняти рішення про екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США. Але бізнесмен може його оскаржити, повідомляє «Радіо Свобода».
У суді заслухали короткий виступ працівника прокуратури, який наголосив, що сторона відповідача увесь час акцентувала увагу на тому, що справа політично мотивована. Втім, для цього недостатньо аргументів, передає «Інтерфакс-Україна».
На думку прокуратури, рішення апеляційного суду — справедливе, і справу проти олігарха має розглядати американський суд.

Надали також слово чотирьом захисникам бізнесмена, які вкотре підкреслили політичну мотивацію справи. Вони зазначила, що Фірташ є одним із найбільш впливових бізнесменів в Україні і впливав на політичні події. Адвокати вважають, що він заважає Сполученим Штатам.
Захисники апелювали до звинувачень США на адресу Ірану та Huawei, називаючи це методом боротьби зі своїми конкурентами. Крім того, вони стверджують, що секретне розслідування проти Фірташа триває вже 8 років. Вони повідомили, що існує листування між ФБР, Мінюстом та Держдепартаментом США, у якому йдеться про план затримання олігарха.
Також адвокати наголосили, що екстрадиція Фірташа до США може вплинути на бізнесовий клімат в Австрії, оскільки жоден бізнесмен не буде почувати себе тут спокійно.
Сторона захисту звернулась до Верховного суду з проханням детально вивчити справу та мотиви США.
Після цього оголосили перерву на годину. Олігарх відмовився від останнього слова, приєднавшись до слів своїх представників.
На суді був присутній член партії «Опозиційна платформа – За життя» Сергій Льовочкін, який стверджував, що «приїхав підтримати друга».
Також сюди прибув депутат від «Опозиційного блоку» Михайло Папієв, який переконаний у невинуватості Фірташа.
Сам олігарх відмовився відповідати на запитання «Радіо Свобода» і ніяк не прокоментував справу.
Контекст
- У 2014 році Фірташа звинуватили у співучасті в підкупі індійських чиновників з метою укладення вигідної угоди щодо видобутку корисних копалин і подальшого продажу титану компанії Boeing.
- Олігарха заарештували у березні 2014 року, але пізніше звільнили під заставу в $174 млн, і вiдтодi він заперечує свою екстрадицію до США.
- Минулого тижня федеральний суддя Ребекка Палмаєр відмовилась скасувати звинувачення Фірташа в хабарництві. Цю справу можуть розглянути, оскільки вона стосується американської компанії Boeing.
- У Авіабудівній компанії заявили, що розглядали можливість бізнесу з Фірташем, але угод не укладали. На адресу Boeing звинувачень не пред’явлено.
- Нещодавно американський сенатор Роджер Уікер звинуватив Фірташа у тому, що той є агентом Кремля і навіть після арешту продовжив заробляти на корупції в Україні.