Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Уряд запропонував перезавантажити систему перевірок бізнесу

Планується створити інститут страхування цивільної відповідальності діяльності підприємців. Фото: UBR

Планується створити інститут страхування цивільної відповідальності діяльності підприємців. Фото: UBR

Кабмін вніс до парламенту законопроєкти № 5837 і № 5838, в яких запропоновано низку інновацій, спрямованих на «зменшення адміністративного навантаження на бізнес і стимулювання ділової активності підприємств». Про це йдеться в повідомленні пресслужби Кабміну (тексти законопроєктів поки що відсутні на сайті Ради).

Ключова мета — перебудувати інспекційну систему з карально-репресивної (перевірка — санкція) на превентивну (попереджувально-консультативну) і переорієнтувати всі органи державного нагляду на ризик-орієнтований підхід при плануванні перевірок підприємців. Цей підхід передбачає: чим нижче ступінь ризику діяльності суб'єкта, тим рідше його перевірятимуть і тим менше буде строк перевірки.

Інститут добровільного аудиту компанії може стати альтернативою державному нагляду. Тобто підприємство зможе самостійно ініціювати аудит себе. У разі виявлення порушень будуть застосовані санкції, а в разі позитивного висновку — частота планових перевірок зменшиться.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Планується створити інститут страхування цивільної відповідальності діяльності підприємців. У разі укладення договору такого страхування компанії зі середнім та незначним ступенем ризику перевірятимуть рідше.

Передбачається встановити обмежений строк для здійснення позапланового заходу з метою перевірки виконання вимог припису: не раніше останньої дати для усунення порушення, зазначеного в приписі, і не пізніше ніж через два місяці від цієї дати.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Для підвищення об'єктивності та прозорості розгляду скарг підприємців будуть створені громадські Ради з питань державного нагляду при органах контролю.

«Цифровизация й автоматизація обробки даних також сприятимуть прозорості та законності всіх процесів, пов'язаних із проведенням заходів контролю», — вважають у Кабміні.

Додатково. Сервіси на основі відкритих даних дозволяють уникнути не тільки економічних і фінансових втрат, а й репутаційних. Вони дають можливість перевірити фінансову благонадійність партнерів, структури їхніх компаній, зв'язки з офшорними або компаніями, які перебувають під санкціями. The Page розповідало про топ-5 найпопулярніших opendata-сервісів, про принципи і схеми їхньої роботи, а також про те, чим вони можуть допомогти українському бізнесу.

Коментарі

Всі новини