Facebook Pixel

Відкриття сезону полювання на ФОПів: чого чекати від податкової у 2021 році

Наприкінці 2020 року податкова ухвалила план-графік перевірок на 2021 рік. Отже варто очікувати на повне зняття мораторію на податкові перевірки.

Загальна кількість запланованих перевірок сягає 6288. Ба більше, тепер контролюючий орган наділений правом коригувати графік податкових перевірок у першому та другому кварталах, тому ця цифра може зрости, повідомила пресслужба Державної податкової служби.

Загалом такі перевірки мають наповнити бюджет. Тому варто очікувати крім планових, багато позапланових документальних перевірок, які закінчуватимуться донарахуваннями та штрафами, вважає адвокат, молодший партнер Legal House Дмитро Кулик.

На його думку, у 2021 році податківці намагатимуться довести, що ФОП є частиною юридичних структур, у випадках, коли підприємці співпрацюють із юридичними особами.

Також податківці зосередяться й на взаєминах підприємств із нерезидентами. Зараз кожен другий акт документальних податкових перевірок містить згадку про нереальні господарські операції.

Крім того, складнощі принесуть й критерії визнання платника податків ризиковими. Найчастіше податкова застосовує вісім критеріїв. Однак вони досить розмиті, що дозволяє використовувати ці критерії як інструмент, що допомагає реагувати на будь-які можливі порушення податкового законодавства.

Ще одним проблемним моментом стало небажання контролюючого органу виконувати належним чином свої обов'язки. Як наслідок, податкова конкретно не вказує, що стало причиною вважати платника ризиковим.

Однак у 2021 році питання ризиковості платника податків стане не таким болючим для реального бізнесу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉