Facebook Pixel

Уряд Німеччини та ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні

Уряд Німеччини та ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні

Уряд Німеччини та ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні

Німецький уряд разом з ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні. Медичні заклади розташовані у Львівській, Дніпропетровській, Миколаївській, Сумській, Запорізькій і Чернігівській областях. Перша з них, розташована у Львові, розпочала свою роботу у вересні, ще п’ять – відкриються до кінця 2023 року. Реалізація активностей здійснюється GIZ Ukraine в рамках проєкту «EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України», який співфінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини.

У листопаді – грудні 2023 року розпочнуть свою роботу медичні заклади в п’яти населених пунктах. Вони збудовані із модульних конструкцій, які відповідають європейським стандартам енергозбереження. Нові лікарні працюватимуть в м. Перещепине Дніпропетровської області, смт. Широке Запорізької області, селі Березанка Миколаївської області, м. Тростянець Сумської області та м. Чернігові. Вони здатні обслуговувати до 200 пацієнтів на день.

Лікарні забезпечуватимуть медичними послугами жителів громад і найближчих населених пунктів, а також ВПО, що прибули в ці громади. В якості партнерів були обрані громади, які постраждали під час окупації або в яких пошкоджено заклади охорони здоров'я в результаті бойових дій, а також громади, що прийняли велику кількість тимчасово переміщених осіб за час повномасштабного вторгнення.

Quote«У відповідь на запит ми розробили концепцію, яка базувалася на модульних конструкціях. Завдяки цьому тривалість реалізації проєкту скоротилася до восьми місяців. Ми значно розширюємо можливості існуючих лікарень, щоб збільшити спроможність громад у наданні медичних послуг мешканцям найближчих громад та тимчасово переміщеним особам. Ці шість медичних закладів дозволять містам і селам по всій Україні підвищити якість надання медичних послуг», — говорить Георг-Себастіан Хольце, директор кластеру GIZ Resilient Society.

Всі лікарні комплектуються сучасним медичним та лабораторним обладнанням. Постачається медичне обладнання для кабінетів 18 медичних спеціалістів: функціональної діагностики (ЕКГ, ЕЕГ, УЗД тощо), лабораторних аналізів, кабінету терапевта, ЛОРа, офтальмолога, гінеколога, хірурга, маніпуляційного та консультаційного кабінетів, фізіотерапії тощо.

Крім того, усі заклади будуть оснащені сучасними меблями, зокрема медичними, ІТ обладнанням — ноутбуками, комп'ютерами, телевізорами, принтерами, побутовою технікою, санітарним обладнанням тощо. Також передбачене навчання фахівців лікарні користуванню обладнанням як в режимі онлайн, так і під час практичних занять на місці, що супроводжують представники компанії-постачальника.

Енергонезалежність лікарень

Для кожної лікарні збудовані автономні сонячні електростанції потужністю 70 кВт. Вони розраховані на забезпечення безперебійного функціонування всього наявного медичного обладнання у збудованих модулях (без урахування потреб опалення).

Для аварійного енергопостачання п’яти лікарень також встановлені сучасні дизельні генератори потужністю 160 кВт разом з резервом палива. Навколо будівель облаштовано простір, забезпечено доступ до модульних лікарень осіб з обмеженими можливостями. Всі заклади, разом з генераторами, захищені бар’єрами HESCO, які мають захистити лікарні від уламків на випадок можливих обстрілів.

Першим із шести закладів у вересні 2023 року у Львові був введений в експлуатацію модульний діагностичний центр при лікарні Святого Луки, що відноситься до Першого територіального медичного об'єднання м. Львова. Для нього було придбано в тому числі магнітно-резонансний томограф Philips Ingenia Ambition S, який забезпечує виняткову якість зображення, швидку діагностику та значно покращує догляд за пацієнтами, сучасний кабінет рентгенологічного обстеження разом з потужним обладнанням тощо.

Частина обладнання розміщена в модульній конструкції, частина — в існуючих приміщеннях лікарні. Громада міста Львова вже отримала будівлю разом із усім обладнанням у власне користування і активно розпочала їх експлуатацію.

Подякувати 🎉