Уряд майже дозволив приватні локомотиви на залізниці

Фото: ubr.ua

Фото: ubr.ua

Кабінет міністрів 4 грудня схвалив запуск пілотного проєкту щодо допуску приватних локомотивів на окремі маршрути залізниці загального користування. Про це повідомила пресслужба уряду.

Учасників та умови проєкту визначить Мінінфраструктури. За словами його голови Владислава Криклія, вже є пропозиції від компаній на участь, представники бізнесу заявили про готовність закупити необхідний рухомий склад та провести навчання машиністів.

«Допуск приватної тяги до роботи дозволить частково вирішити питання дефіциту тягового рухомого складу «Укрзалізниці» і протестувати функціонування ринку залізничних перевезень», — вважає він.

Участь у проєкті дозволить потенційним майбутнім приватним перевізникам протестувати свою готовність до відкриття ринку залізничних перевезень.

У ході пілотного проєкту також планують відпрацювати технічні та технологічні питання приватної тяги, а також безпеку перевезень. Результати будуть враховані при розробці підзаконних актів для імплементації нового закону про залізничний транспорт.

Контекст

  • За останні роки на залізничному транспорті спостерігається падіння обсягів перевезень, низька швидкість доставки та обробки вантажів. Причинами цього експерти називають відсутність конкуренції, недосконалість технічної політики, значний знос рухомого складу та його дефіцит.
  • Глава «Укрзалізниці» Євген Кравцов неодноразово заявляв, що приватна тяга — прямий шлях до банкрутства держкомпанії, але зараз згоден допустити приватників до роботи на збиткових маршрутах.
  • «Укрзалізниця» заклала в проєкт свого фінансового плану-2020 понад 1,8 млрд грн на закупівлю тепловозів. Купувати їх компанія планує за кредитні кошти. В кредит вона також буде оновлювати електропотяги, але яку саме суму на це заклали — невідомо.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що після туалетного паперу взялися купувати українці

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style