Facebook Pixel

Поділ «Укрзалізниці»: Кабмін звільнить главу компанії Жмака — джерела The Page

Кабмін планує невдовзі звільнити голову «Укрзалізниці» (УЗ) Володимира Жмака. Причиною ймовірного звільнення може стати підписання контрактів, які лобіюють інтереси олігарха Ріната Ахметова. Про це The Page повідомило джерело в уряді.

Водночас наглядова рада «Укрзалізниці» одностайно підтримала відставку Жмака, написав у Facebook ексдиректор з розвитку бізнесу УЗ Андрій Рязанцев.

Рішення про звільнення голови УЗ прийняв президент Володимир Зеленський через компромат про корупцію, який йому начебто передав колишній голова УЗ Євген Кравцов. Ймовірно, після Жмака виконувати обов'язки голови компанії буде Іван Юрик, близький до Кравцова.

«Укрзалізниця» підписала з компанією «Метінвест» Ріната Ахметова контракти, які страхують останнього від зростання тарифів на перевезення сталі. Фактично УЗ до 2025 року забронювала половину свого парку піввагонів.

Ба більше, за стартової ціни аукціону у 800 грн на добу «Метінвест» стала єдиним переможцем торгів із мінімальною ціною у 480 грн. Економія для компанії складе 14,3%, адже УЗ погодила для неї мінімальну ціну, яку розрахувала згідно зі «старим» коефіцієнтом розрахунку порожнього пробігу.

Орієнтовна сума, яку зможе зекономити компанія Ахметова з урахуванням плати за користування вагоном, становитиме приблизно 612 грн, сягає 770 млн грн.

Також із тих самих причин, вірогідно, було звільнено комерційного директора «Укрзалізниці» Іраклія Езгубая.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉