Мільйон у холодильнику: в «Укрзалізниці» працювала схема нелегальних перевезень

Фото: Служба безпеки України

Фото: Служба безпеки України

Cлужба безпеки України (СБУ) викрила деяких керівників «Укрзалізниці». Їх підозрюють у тому, що вони організували корупційну схему, «завдяки» якій вивели в тінь 4 млн грн і привласнили їх, повідомили в пресслужбі СБУ.

Зокрема, йдеться про те, що посадові особи штучно створили для одного з філіалів компанії невигідні умови для регулярних контейнерних перевезень. У зв'язку із цим для пошуку клієнтів потрібно було залучати приватні комерційні структури.

Telegram Logo

Пізніше ці послуги почала надавати комерційна структура, яка була підконтрольною організаторам. У СБУ додали, що компанія монополізувала цей сегмент ринку.

Під час обшуків у Києві та Одесі в службових приміщеннях «Укрзалізниці» та офісі цієї комерційної структури було виявлено оригінали печаток підприємств, які мають ознаки фіктивності, фінансово-господарську документацію та матеріали листування фігурантів справи. Ба більше, правоохоронці вилучили понад 1,2 млн грн, на які суд наклав арешт.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Варто зазначити, що зараз проходить досудове розслідування справи за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України. Йдеться про ухилення від сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), яке було здійснено за попередньою змовою групою осіб і призвело до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах.

Контекст. Кабінет міністрів України 27 липня 2020 року затвердив фінансовий план «Укрзалізниці», до якого одразу ж виникло безліч зауважень.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини