«Укрзалізниця» усунула схеми у закупівлі пального — Куюн

«Укрзалізниця» – залізничний оператор України – усунула основні корупційні схеми закупівлі дизельного пального для рухомого складу.

Про це свідчать результати відкритих торгів, опубліковані в системі ProZorro. На торгах «Укрзалізниця» (УЗ) закупила дизельне пальне по 10,6–10,9 грн/л.

«Можна говорити про повну перемогу над колишньою схемою постачання залізниці лише обраними з націнкою $100 на тонні. На цей рік у перевізника є 12 сертифікованих постачальників. І це не межа. Ось результат конкуренції — дизильне пальне менше 11 грн/л. Літр кока-коли коштує дорожче», — пише у себе у facebook Сергій Куюн, директор «Консалтингової групи А-95».

Telegram Logo

Водночас в Міноборони – у другого найбільшого державного споживача дизельного пального – поки що не позбулися такої схеми.

«Незмінною залишається система закупівель пального у другого найбільшого держспоживача — Міноборони. Крім того, поставки ще й нерідко зриваються. Здавалося б, бери та дублюй досвід, але ні», — пише Куюн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. «Укрзалізниця» створила у Facebook спільноту «Прозора залізниця» для комунікації з питань публічних закупівель з громадськими організаціями, ЗМІ, постачальниками та покупцями.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings оцінило показники ліквідності «Укрзалізниці» як слабкі та знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента держкомпанії з «B-» до «ССС».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини