У січні — листопаді 2022 року експорт товарів з України впав на третину — до $40,7 млрд проти аналогічного періоду попереднього року. Імпорт знизився не надто сильно — приблизно на чверть, до $49,2 млрд.
Отже, негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу склало $8,5 млрд. Для порівняння: сальдо за 11 місяців 2021 року теж було негативним, але різниця між експортом та імпортом була меншою — тільки $3,6 млрд, додали в Державній службі статистиці України.
Україна торгувала товарами та послугами з партнерами з 230 країн світу.
Експорт — зернові, олійні та металургія
Максимум доходу вітчизняні компанії отримали від аграрного експорту. Товарів рослинного походження продали на $12 млрд, зокрема $8 млрд із них склали зернові. Ще $5,3 млрд український бізнес заробив на олійних культурах і продуктах із них.
Експорт чорних металів і продукції металургії, який раніше посідав перші позиції в структурі зовнішньої торгівлі, впав на 65% — до $4,3 млрд.
Україна встигла експортувати також ядерні реактори та котли на $1 млрд і електричні машини на $2,4 млрд.
Через воєнні дії знизилися показники майже за всіма категоріями експорту, за деякими падіння сягнуло 70%. Тільки нафтопродуктів і продуктів тваринного походження експортували більше — на 33% і 12% відповідно.
Імпорт — паливо, наземний транспорт і електричні машини
Головними статтями імпорту за 11 місяців минулого року доволі передбачувано стали нафта та нафтопродукти ($11,4 млрд), автомобільний транспорт ($4,7 млрд), а також електричні машини ($4,1 млрд) й котли та машини ($3,7 млрд).
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також