Facebook Pixel

Що робити, якщо митниця забороняє пільгове ввезення генераторів: роз'яснення

В Україні скасували ПДВ і мито на ввезення генераторів, трансформаторів, акумуляторів та іншого подібного обладнання. Однак на практиці фізособи та компанії часто стикаються з тим, що митники відмовляються дозволити пільгове розмитнення.

Нардеп Ярослав Железняк у себе в телеграм-каналі провів опитування, за результатами якого назвав головні перешкоди для безмитного ввезення генераторів.

  1. Митниці на місцях не мали інструкцій, тому відмовлялися застосовувати пільгу.
  2. Митниця не пропускає генератор, якщо немає документів, що ти везеш його з метою «боротьби з коронавірусом».
  3. Митниця вважає, що пільга не поширюється на фізичних осіб.
  4. Не всі товари/коди потрапили до переліку.
  5. Митниця трактувала, що пільга має бути тільки в тому разі, якщо товар ввозиться на суму менш як 500 євро і легше за 50 кг.
  6. Митниця обкладає поштові відправлення вартістю понад 150 євро, навіть якщо ти замовив генератор (найпопулярніша скарга).
  7. Митник однаково вимагає хабар.

Залізняк написав, чому виникають ці проблеми та що вже зроблено чи потрібно зробити для їхнього подолання.

З чим пов`язані проблеми з безмитним ввезенням генераторів в Україну і як їх вирішити

Проблеми №1 і №2 пов'язані з тим, що замість того, аби піти нормальним шляхом внесення змін до Митного та Податкового кодексів Кабмін вирішив звільнити генератори від платного розмитнення, внісши зміну до «ковидної» постанови. Потім зрозуміли, що там є проблема із сертифікацією, незрозуміло, як правильно діяти митниці. «Класична історія, як героїчно створили проблему й героїчно її розв'язують. Зараз начебто вже всі знають, що робити».

Проблема №3 – Кабмін роз'яснив, що пільга поширюється й на фізичних осіб (див. скрин).

Рішення Кабміну щодо пільг при ввезенні генераторів

Рішення Кабміну щодо пільг при ввезенні генераторів

Проблема №4 – насправді не всі коди потрапили до переліку, і в багатьох випадках це дивно. Тому тут або доповнюватимуть перелік, або потрібно нарешті нормально все впорядкувати законом.

Проблема №5 – оскільки рішення оформлено відверто «лівою» ухвалою, а митниця керується законами, з'явилася колізія з тим, що можна без розмитнення та декларування завезти товар до 500 євро та 50 кг. Проблему начебто розв'язали роз'ясненням ГТС (див. скрин).

Лист ГМС про ввезення генераторів

Лист ГМС про ввезення генераторів

pismo-gns-2.jpg

У цьому листі ГТС роз'яснила, що можна пересилати генератори та інші подібні товари, навіть якщо посилка оцінена в понад 150 євро. У такий спосіб було знято проблему №6.

Проблема №7 – тут окрім кадрових рішень щодо керівництва вже нічого не допоможе, вважає Желєзняк.

Нардеп зазначив, що пільги запровадили 9 листопада, а зараз уже 29 листопада. «Чому три тижні потрібно на елементарні роз'яснення? Навіть ті роз'яснення, які є, – це милиці, а не розв'язання проблеми. Тому готуватимемо зміни до законодавства, щоб не підставляти під колізії громадян і бізнес», – резюмував він.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉