Facebook Pixel

Воєнний рекорд. Український експорт уперше з лютого перевищив $4 млрд

Обсяги українського експорту у вересні продемонстрували рекордні показники з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну. За звітний місяць Україна експортувала товарів на понад $4,1 млрд, що на 23% більше, ніж у серпні, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Український експорт зріс не лише в грошовому, а й і в кількісному еквіваленті. У вересні за межі України було вивезено 9,66 млн тонн української продукції, тоді як у серпні – 7,29 млн тонн (на 32% менше).

Негативне сальдо в торгівлі товарами у вересні скоротилося проти серпня втричі – з $1,053 млрд до $354 млн.

Україснький експорт та імпорт у 2022 році — дані Мінекономіки

Україснький експорт та імпорт у 2022 році — дані Мінекономіки

Quote«Зараз ми спостерігаємо висхідну динаміку експорту української продукції. Якщо в липні обсяги експорту складали 5,79 млн тонн, у серпні — 7,29 млн тонн, то у вересні маємо 9,66 млн тонн. Найголовніший успіх – це скорочення торгового дефіциту. Сальдо торгівлі товарами, на жаль, поки що негативне, але від’ємний показник, як порівняти із серпнем, скоротився втричі. Будемо сподіватися, що завдяки діям уряду зі стимулювання українського експорту показники торгового балансу й надалі покращуватимуться», — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Контекст. За даними Мінінфраструктури, Україні вдалося довести показники експорту агропродукції до рівня, який був до повномасштабного російського вторгнення. За підрахунками, за вересень Україна матиме приблизно 6 млн тонн експорту агропродукції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉