Facebook Pixel

Україна на восьмий місяць війни повністю заборонила експортувати товари до рф

Кабінет міністрів України ухвалив постанову «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації» до завершення дії воєнного стану та припинення недружніх дій рф проти України.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки.

Документ передбачає введення заборони на вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торговельною або країною призначення яких є рф.

Quote«Ми продовжуємо санкційний тиск проти рф. Ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні», — заявила міністр економіки Юлія Свириденко.

Як наголосили в уряді, дане рішення не матиме негативних економічних наслідків.

Quote«Адже за даними статистики, за період з березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію РФ склав всього 4,2 млн доларів. Переважно це була продукція з чорних металів на суму 4,189 млн доларів і хімічна продукція на 57,2 тисячі доларів. Для порівняння: тільки в січні 2022 року українскі підприємства експортувало до рф товарів на 250 млн доларів», — наголосили в Мінекономіки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉