Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна крок за кроком здійснює перехід від сировинної економіки до продовольчої – Мінагро

Точка неповернення пройдена. Україна переходить на продовольчу модель економіки – Тарас Висоцький. Фото: Мінагро

Точка неповернення пройдена. Україна переходить на продовольчу модель економіки – Тарас Висоцький. Фото: Мінагро

Україна завдяки чиннику повномасштабного вторгнення російського війська крок за кроком переходить від сировинної моделі економіки до продовольчої. Про це заявив перший заступник очільника Міністерства аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Quote«Форс-мажорний чинник війни прискорив нашу трансформацію. Дивлячись на результати роботи аграрного сектору за 7 місяців війни, ми бачимо, що точку неповернення в сировинну модель уже пройдено. Що це підтверджує? Передусім усі зрозуміли – аграрні виробники, фермери, — що концентруватися на одній чи двох зернових або олійних культурах є дуже ризиковано. Й однозначно має бути диференціація», – розповів Висоцький.

Він додав, що в Україні суттєво збільшився експорт «молочки». У серпні показник експорту молочної продукції продемонстрував дворічний рекорд. У Мінагро очікують, що зростання триватиме й надалі. Окрім того, в Україні фіксується зростання поголів’я промислового свинарства та птахівництва. За словами Висоцького, цьому насамперед сприяє зниження цін на корми. Також він наголосив на нарощуванні інвестицій у біоенергетику.

Quote«Нещодавно відбулися аукціони з приватизації спиртзаводів. Кінцева запропонована ціна на аукціонах стала в три — чотири рази більшою за стартову. А спиртзавод – це передусім біоетанол, біопаливо. У секторі зрозуміли, що набагато вигідніше виробляти альтернативні джерела енергії – біоетанол, біогаз, біометан, – ніж просто продавати сировину, а потім купувати природний газ за космічними цінами на сушіння кукурудзи», – зазначив він.

Окремо заступник міністр розповів про започаткування в Україні проєктів із глибшого перероблення зернових: виробництва борошна, готових макаронних виробів, амінокислот тощо. Він додав, що результати їхньої діяльності можна буде відчути вже в найближчі 2 — 3 роки.

Контекст. За даними УКАБ, за вісім місяців 2022 року експорт молочної продукції досяг торішнього рівня й становив 59,4 тис. тонн. За серпень торгівля молочною продукцією за кордон становила 12,7 тис. тонн, що вдвічі більше, ніж 2021 року. Цей місячний показник обсягу торгівлі є найбільшим за весь 2022 рік.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини