З 11 ранку 25 січня Білорусь почала надавати аварійну допомогу Об’єднаній енергосистемі України.
«Надання електричної потужності здійснюється на запит української сторони 25 січня з 11:00 до 18:00 у межах двостороннього договору про надання аварійної допомоги», — ідеться в повідомленні пресслужби білоруського Міненерго.
Максимальна потужність становитиме 150 МВт, додали у відомстві.
Контекст. Напередодні під час брифінгу за підсумками засідання Ради нацбезпеки заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма анонсував можливий запуск абсолютно всіх наявних в Україні атомних блоків. Він додав, що відповідне рішення ухвалюватиметься з огляду на температурний режим у країні найближчими днями.
«Плануємо протягом найближчих десяти днів, залежно від температурних режимів, під'єднання 15-го блока та взяти рекордне навантаження понад 13 ГВт, чого, в принципі, ніколи не було», — заявив Шурма.
На сьогодні в України не працюють три енергоблоки:
- блок №1 на Хмельницькій АЕС (о 04:22 його вивели на ремонт через спрацювання диференційного захисту блочного трансформатора з подальшою роботою захисту реакторної установки);
- енергоблок №4 Рівненської АЕС (триває плановий ремонт);
- енергоблок №4 Запорізької АЕС (протягом дня його відключать від енергосистеми для проведення робіт з усунення газової нещільності системи охолодження турбогенератора).
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки