Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна отримала аварійну допомогу з Білорусі через зупинення станцій Ахметова

Системний оператор «Укренерго» повторно запросив аварійну допомогу в «Біленерго» після аварійного зупинення енергоблоків ТЕС компанії ДТЕК Ріната Ахметова.

«Укренерго» також попереджає великих споживачів електроенергії про можливу необхідність знизити споживання найближчими днями, повідомляє «БізнесЦензор».

Як зазначається, 1-й енергоблок Запорізької ТЕС зупинився о 00:38 2 лютого. Причиною аварійного зупинення персоналом названо «свищ у конвеєрній шахті котла».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Це зірвало балансування енергосистеми в ранковий пік споживання електроенергії 2 лютого. Тоді було здійснено запит на аварійну допомогу з Білорусі потужністю 500 МВт.

О 15:38 2 лютого здійснено аварійне зупинення 9-го енергоблока «ДТЕК Курахівська ТЕС». Це ще більше погіршило ситуацію і змусило збільшити запит на аварійну допомогу до 850 МВт.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У ДТЕК повідомляють, що приступили до усунення порушення та по завершенню ремонту енергоблоки будуть готові до роботи. «Звертаємо увагу, що таке технологічне порушення — нерідке явище для будь-якої теплової генерації, а особливо в період високого навантаження», — повідомляє прес-служба компанії.

Також ДТЕК достроково вивів з ремонту енергоблок №10 Криворізької ТЕС для того балансування ОЕС України. «По команді НЕК «Укренерго» оперативно були включені в мережу енергоблоки № 9 і 12 Бурштинської ТЕС і № 7 Добротвірської ТЕС», — відзначили в компанії.

Нагадаємо, що в ОЕС України склалася несприятлива ситуація зі згладжуванням пікових добових навантажень на електромережі через катастрофічне зниження запасів вугілля на складах ТЕС. Запаси вугілля на складах ТЕС на початку лютого вдвічі менше за необхідний рівень.

Контекст. Через низькі температури в піки споживання Україна використовує до 22,5 тис. МВт. У лютому заплановано комерційний імпорт електроенергії з Білорусі потужністю 300-500 МВт і з РФ потужністю 200 МВт.

У разі дефіциту електроенергії «Укренерго» застосовує Графік планового обмеження потужності для великих споживачів. Представники металургійних підприємств повідомляють, що «Укренерго» сповістило їх про можливу необхідність знизити споживання найближчими днями.

Якщо ці заходи не допоможуть, то буде введено «Графік аварійного відключення споживачів» (у народі «віялові відключення»).

Білорусь уже допомагала в наданні резерву потужності Україні обсягом 3,1 млн кВт•год 18 січня цього року.

Коментарі

Всі новини