Facebook Pixel

В Україні скоротять споживання енергії на 17% до 2030 року — Галущенко

Національний план дій з енергоефективності передбачає щорічне скорочення викидів вуглецю в Україні на 56,6 млн тонн аж до 2030 року, а також скоротять споживання енергії на 22,3% для первинного та 17,1% для вторинного споживання.

На цьому наголосив міністр енергетики Герман Галущенко на засіданні уряду України в середу, 29 грудня.

«Важливим елементом плану є скорочення викидів вуглецю на 56,6 млн. тонн щорічно», — сказав Галущенко.

Також на період до 2030 року передбачається скорочення споживання енергії по відношенню до базового сценарію на 22,3% для первинного споживання та 17,1% для вторинного споживання.

За його словами, досягнення поставлених цілей здійснюватиметься за рахунок впровадження енергоефективності у таких секторах економіки: житловому та бюджетному секторі, на транспорті, у промисловості та енергетиці.

«Виконання окремих заходів нацплану сприятиме виконанню анонсованої Президентом України масштабної програми термомодернізації житлових та комунальних будівель, яку планується розпочати з 2022 року», — зазначив Галущенко.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 11 листопада 2021 року підписав закон «Про енергетичну ефективність», а 21 жовтня його ухвалив парламент. Основна мета закону – створення рамкових умов для стимулювання енергоефективності у всіх секторах економіки.

Первинна енергія — форма енергії в природі, яка не була піддана процесу штучного перетворення. Первинна енергія може бути отримана з невідновлюваних або відновлюваних джерел енергії.

Вторинна енергія – це форма енергії, отримана перетворенням первинної енергії на звані корисні енергоносії, під якими мається на увазі, передусім, електрична і теплова енергія.

Подякувати 🎉