Facebook Pixel

Українці зменшили споживання газу на 14% за підсумками 2020 року — Держенергоефективності

У 2020 році побутові споживачі України використали 8,2 млрд кубометрів природного газу, що на 14% менше, ніж в 2019 році, коли було спожито 9,5 млрд кубометрів.

Таким чином, споживання зменшилося на 1,3 млрд кубометрів, що еквівалентно близько $220 млн, повідомило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

gaz-v-tekst-15-03jpgpagespeedcelk0b5k6ge7.jpg

Обсяг споживання газу бюджетними та релігійними організаціями не змінився і склав минулого року 400 млн кубометрів, як і в 2019 році.

Підприємства теплокомуненерго, навпаки, збільшили використання газу на 3% або на 200 млн кубометрів, із 7,4 млрд кубометрів у 2019 році до 7,6 млрд кубометрів у 2020-му.

Скорочення споживання газу відбувається з різних причин, однією з яких є заходи з енергоефективності.

Цьому сприяють і програми підтримки «Теплі кредити», Фонд енергоефективності, місцеві програми співфінансування тощо.

«Теплими кредитами» в минулому році скористалося понад 110 тис. учасників, які залучили в енергоефективні заходи 1,04 млрд грн. Результати щорічної оцінки роботи програми показують, що внаслідок заходів із енергозбереження середній показник економії газу приватними домогосподарствами становить близько 30%.

Всього минулого року залучено понад 1,3 млрд євро фінансування в проєкти відновлюваної енергетики та енергоефективності.

У Держенергоефективності підкреслюють, що необхідно стимулювати розвиток біоенергетичних проєктів, які безпосередньо заміщають газ. Для цього вже розроблено низку законопроєктів щодо усунення бар'єрів і сприяння зростанню інвестицій у генеруючі потужності на місцевих видах палива.

Держенергоефективності звертає увагу, що установка твердопаливних котлів, створення біоТЕС і біогазових установок вирішує цілу купу питань. Це економія коштів на закупівлю газу, створення додаткових робочих місць, зростання надходжень до бюджету, забезпечення стабільного теплопостачання протягом усього опалювального періоду.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉