Facebook Pixel

Економіка без грошей МВФ: Україна розпочала розміщення 8-річних доларових єврооблігацій

Україна розміщує 8-річні єврооблігації на $1,25 млрд під 6,875% річних. Про це повідомило агентство «Інтерфакс» із посиланням на джерело в банківських колах.

Початковий орієнтир прибутковості випуску становив 7 — 7,25%. Попит на папери склав $3,3 млрд.

Організаторами угоди виступають BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs International і JP Morgan.

У Мінфіні агентству «Інтерфакс-Україна» сказали, що поки що не коментують цю інформацію.

Котирування єврооблігацій 26 квітня на 19:00

Джерело: Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Контекст. Наприкінці минулого тижня єврооблігації України значно подорожчали на новинах про відведення Росією частини військ від українського кордону. Зокрема, прибутковість паперів із погашенням у 2027 році знизилася до 6%, а з погашенням у 2032 році — до 6,8%, хоча ще в середині тижня ставки за ними становили відповідно 6,6% і 7,2%.

Напруженість в українсько-російських відносинах призвела також до істотного скорочення попиту на облігації внутрішньої держпозики (ОВДП). Транш МВФ може надійти не раніше осені. На цьому тлі Мінфін помітно відстав від плану державних запозичень.

19 грудня 2020 року Мінфін дорозмістив єврооблігації-2033 на $600 млн із відсотковою ставкою 7,253%. Загальна непогашена сума облігацій становила $2,6 млрд.

Отримавши кошти від розміщення нових євробондів, Україна викупила старі облігації. Тим самим країна заощадить приблизно мільярд гривень на рік. Про це в липні минулого року розповів радник президента з економічних питань Олег Устенко.

The Page розбиралося, чи вигідні інвестиції в ОВДП у 2021 році.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉