Facebook Pixel

Україна заощадить близько мільярда гривень на рік завдяки розміщенню нових облігацій – Устенко

Олег Устенко. Фото: AgroPortal

Олег Устенко. Фото: AgroPortal

Отримавши кошти від розміщення нових євробондів, Україна викупила старі облігації та заощадить близько мільярда гривень на рік. Про це сказав радник президента з економічних питань Олег Устенко в ефірі телеканалу ZIK.

«Фактично нові папери замінили старі борги, які було зроблено попереднім урядом. Вони випущені на більш довгий термін і дешевші», – сказав він.

Також Устенко повідомив, що зараз золотовалютні резерви країни близькі до максимального рівня, який був упродовж останнього десятиліття (у 2012 році).

Telegram Logo

«Резерви зараз перебувають на рівні $28,5 млрд. Підписано угоди з ЄС. Це означає, що найближчим часом ми зможемо отримати програму макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро», – додав він.

За даними Нацбанку, у період з 20 по 24 липня було витрачено $347,8 млн резервів для валютних інтервенцій щодо згладжування різких курсових коливань. Валюту на поповнення резервів минулого тижня не купували.

Контекст. У січні 2020 року Україна розмістила 10-річні єврооблігації на суму 1,25 млрд євро під 4,375% річних.

У червні 2019 року Україна розмістила 7-річні єврооблігації на 1 млрд євро під 6,75% річних.

Наприкінці травня Міністерство фінансів погасило другий випуск облігацій зовнішньої державної позики (ОВДП) під гарантії США на загальну суму понад $1 млрд. Випуск ОВДП було здійснено у 2015 році з процентною ставкою 1,847% на рік.

Коментарі

Всі новини