Мінфін погасив єврооблігації на $1 млрд

Міністерство фінансів України погасило другий випуск облігацій зовнішньої державної позики (ОЗДП) під гарантії США на загальну суму понад $1 млрд.

Випуск ОЗДП був здійснений в 2015 році з процентною ставкою 1,847% в рік, повідомляє відомство.

Всього було три випуски ОЗДП під гарантію США, здійснених в 2014-2016 роках за ставкою менше 2% річних. Погашення першого випуску здійснено в травні 2019 року. Погашення ОЗДП 2016 року випуску Мінфін буде проводити у вересні 2021 року.

Telegram Logo

За підсумками 2019 року рівень державного боргу до ВВП знизився до 44,3% за рахунок суттєвого зміцнення валютного курсу гривні.

У березні 2020 року з тієї ж причини сукупний державний і гарантований державою борг України в гривневому еквіваленті зріс на 10,1% – до 2 255,5 млрд грн, а у валютному еквіваленті, навпаки, зменшився на 3,6% – до $80,4 млрд. Девальвація гривні в березні склала 12,4%.

Державний борг у квітні збільшився на $1 млрд, або на 1,3% в порівнянні з березнем. Загальна сума державного та гарантованого державою боргу становила $79,8 млрд, або 2,1 трлн грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Офіційно: Кабмін звільнив голову Держлісагенства Андрія Заблоцького

На засіданні 1 липня Кабмін вирішив звільнити голову Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького. Тепер відповідне розпорядження №808-р від 2 липня оприлюднено на урядовому порталі.

Рада відмовилася приймати незгоду Теретьева піти у відставку: що вирішив комітет

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку розглянув і зареєстрував постанову про звільнення голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва. Це випливає з аудіостенограми засідання комітету, повідомила Liga.net.

SkyUp вирішила відмовитися від 40% анонсованих внутрішніх маршрутів: суцільні збитки

Авіакомпанія SkyUp відмовляється до 15 вересня від польотів по трьох з восьми внутрішніх маршрутах, які анонсувала в кінці червня. Мова йде про рейси з Києва до Львова та Харкова, а також з Харкова до Львова.