Державний борг України збільшився на 10% — Мінфін

У березні 2020 року сукупний державний і гарантований державою борг України в гривневому еквіваленті зріс на 10,1% – до 2 255,5 млрд грн, а у валютному еквіваленті, навпаки, зменшився на 3,6% – до $80,4 млрд.

Стрімке зростання заборгованості зумовлене девальвацією гривні, яка в березні склала 12,4%, повідомляє Міністерство фінансів України.

Відомство також повідомляє, що в березні активність України на ринку боргового капіталу знизилась. З п'яти запланованих аукціонів ОВДП було проведено три, за підсумками яких на фінансування державного бюджету було залучено 33 млрд грн. Кошти залучалися переважно в іноземній валюті, але за низькими ставками.

Telegram Logo

На погашення державного боргу в березні 2020-го було направлено 9,6 млрд грн, у тому числі Україна погасила кредит у розмірі 200 млн канадських доларів ($141,8 млн), який було видано Канадським експортним агентством у 2015 році. Кредит було залучено строком на 5 років за ставкою 1,43% для стабілізації економіки України.

Видатки державного бюджету з обслуговування державного боргу в березні становили 20,1 млрд грн.

Контекст. Мінфін України після місячної перерви провів аукціон з ОВДП та залучив $164 млн, а також 5,4 млрд грн.

Державний бюджет за перший квартал цього року зведено з дефіцитом 32,7 млрд грн. Дефіцит загального фонду склав 37,5 млрд грн. За перші три місяці року податкові надходження були на рівні 174,3 млрд грн, водночас бюджетом заплановано 200,6 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Офіційно: Кабмін звільнив голову Держлісагенства Андрія Заблоцького

На засіданні 1 липня Кабмін вирішив звільнити голову Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького. Тепер відповідне розпорядження №808-р від 2 липня оприлюднено на урядовому порталі.

Рада відмовилася приймати незгоду Теретьева піти у відставку: що вирішив комітет

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку розглянув і зареєстрував постанову про звільнення голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва. Це випливає з аудіостенограми засідання комітету, повідомила Liga.net.

SkyUp вирішила відмовитися від 40% анонсованих внутрішніх маршрутів: суцільні збитки

Авіакомпанія SkyUp відмовляється до 15 вересня від польотів по трьох з восьми внутрішніх маршрутах, які анонсувала в кінці червня. Мова йде про рейси з Києва до Львова та Харкова, а також з Харкова до Львова.