Новий рекорд. Світовий борг зріс до $188 трильйонів

Світовий борг (державний і приватний) досяг рекордних показників — $188 трлн або 230% світового ВВП. Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва, повідомили у пресслужбі фонду.

Quote«Основний фактор збільшення боргу — приватний сектор, на який нині припадає майже дві третини від загального рівня заборгованості», — заявила вона.

Георгієва також зазначила, що держборг країн зараз на рівні, який востаннє спостерігався під час боргової кризи 1980-х років. За її словами, в країнах з низьким рівнем доходу з 2014 року різко збільшились заборгованості. Вже 43% таких країн або мають високий ризик виникнення боргових проблем, або ці проблеми вже є.

Зростання світового боргу пов'язане з фінансовою кризою 2008 року, підкреслила Георгієва. Вона згадала недавнє дослідження МВФ, яке показало, що лише пряма держпідтримка банків під час кризи 2008-го склала $1,6 трлн.

Георгієва зазначила, що необхідно зупинити зростання світового боргу, оскільки він створює ризики для глобальної економічної та фінансової стабільності.

  • Контекст

Рік тому світовий борг становив $182 трлн. Попередниця Крісталіни Георгієвої – Крістін Лагард – тоді закликала уряди країн зробити все для того, щоб зменшити цей показник. В якості аргументів Лагард наводила дані про те, що світова економіка уповільнює своє зростання, і тому забезпечувати виплати буде все більш проблематично.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.